Bu hafta Bitcoin için zorlu bir hafta oldu. Değeri, son yedi gün içerisinde yaklaşık %5’lik bir düşüş yaşayarak 10.400 doların altına indi. Yeniden sıçrayışa geçmesi mümkün olsa da aşağı doğru gitmeye devam ederse 10.000 doların altına düşebilir.

Ellerinde sadece Bitcoin tutan adreslerin sayısındaki düşüş, değerin daha da düşebileceğine yönelik bariz bir sinyal olarak algılandı. Bu adreslerin sayısı dört ayın en düşük seviyesine kadar geriledi. Ancak Tyler Winklevoss tüm bunlara rağmen Bitcoin’in hâlâ altından daha iyi olduğunu düşünüyor.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor da ayıdan boğaya geçiş yaptı ve Saylor’un şirketi kısa süre önce 74 saatlik bir süre içerisinde yaklaşık 16.800 Bitcoin satın alarak 175 milyon dolar harcadı.

Düşüş eğilimi gösteren ödeme firması Paypal ise işletmelerin kripto paraları kabul etmesine olanak sağlayacak bir yöntem üzerinde çalışıyor.

Blok zincirine rağbet artıyor

Brezilya’da fon yöneticisi Hashdex, Nasdaq ile dünyanın ilk kripto varlık borsası alım satım fonunu başlatmak için bir anlaşma gerçekleştirdi. Fon, Bermuda Borsası’nda işlem görecek.

Hashdex kripto ticaretini derinleştirirken öte yandan bir et işleme firması olan JBS blok zinciri kullanmaya başladı. Tedarik zincirini izlemeyi amaçladığı öğrenilen firma, tedarikçilerinin hiçbirinin yasa dışı şekilde ormansızlaştırılmış arazilerde sığır yetiştirmediğinden emin olmak istediği için bu yolu tercih etti.

Ayrıca Avustralya da gıda tedarikini blok zinciri ile güvence altına alma seçeneğini fırsat olarak görüyor. Devlet destekli tarımsal tedarik zinciri platformu Entrust, Clare Valley bölgesindeki şarapların sahte olup olmadığından emin olmak için Hedera Hashgraph’ı kullanacak.

Rusya’da hükümet blok zinciri teknolojilerinin geliştirilmesine öncelik vereceğini söylerken, Venezuela’da Maduro hükümeti kripto madenciliğini düzenlemek için bir kararname çıkardı. Bu kararname doğrultusunda ülkedeki madencilerin artık bir lisansa ihtiyacı olacağı açıklandı.

İlgili Haber:  Eski Goldman Sachs Yöneticisine Göre Bitcoin 1 Milyon Doları Görecek

Kripto paralar Second Life’a geliyor

Second Life isimli oyunun yapımcıları Upland ve Tilia arasında gerçekleşen yeni ortaklık, oyuncuların sanal mülklerini satmalarına ve dijital parayı yasal paraya dönüştürmelerine olanak sağlayacak.

Bir Bitcoin Cash hayranı ise şehrin dört bir yanına QR kodlu etiketler bırakarak insanların 500 dolar değerine kadar kripto para biriminden hediyeler indirmelerini sağlıyor. “Bitcoin Man of Bakersfield” projesi olarak anılan bu girişim, kripto para birimlerinin benimsenmesini teşvik etmeye çalışıyor.

Kripto 21. yüzyıl problemlerinin çözümü

Mighty Ducks’ın eski çocuk yıldızı ve Bitcoin milyarderi Pierce, 15 eyaletten başkanlık yarışına girmeyi başardı. Milyarder, kripto dünyasının Amerika’nın 21. yüzyıl sorunlarını çözecek olan 21. yüzyıl tedavi yöntemi olduğuna inanıyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın