Bitcoin, yaklaşık yüzde 6 artarak haftayı bitirmesine ve 63 gün boyunca 10.000 doların üzerinde kalarak rekor kırmasına rağmen hala 11.000 doların altında seyretmeye devam ediyor. Bazı kripto tüccarları bu dijital coin’in istikrarını sıkıcı bulmaya başladığı için heyecan arayışlarını altcoinlerde ve DeFi tokenlerinde gidermeye çalışıyor. Bu sebepten ötürü OMG Network son zamanlarda yüzde 25’ten fazla artış kaydediyor.

Madencilikteki düşüşün, madeni paraya biraz heyecan katması bekleniyor. ChartBTC, madencilik için yalnızca 2.5 milyon madeni para kaldığını belirtirken bunların yarısının önümüzdeki dört yıl içinde çıkarılacağını söylüyor.

En azından Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’i hala heyecan verici buluyor ve coin ile blok zinciri teknolojisinin Twitter içeriğinin güvenliğini sağlamada önemli bir rolü olduğunu kabul ediyor. Merkezsizleşmenin, içeriğin sonsuza dek sürmesini sağlayabileceğini savunan Dorsey’in, yine de bu hareketi Twitter kullanıcılarına açıklaması gerekiyor.

Avrupa Birliği yeni bir adım attı

Bir bağlantı şirketi olan IoTeX, blok zinciri tarafından desteklenen bir iç mekân güvenlik kamerası yapmak için kamera üreticisi Tenvis Technology ile ortaklık kurdu. Ucam, kullanıcıların kendi verilerinin tamamını kontrol etmelerine izin vermek için özel bir anahtara sahip, merkezi olmayan bir sistem kullandığını belirtti.

Bu hafta gerçekleştirilen kongrede Temsilciler Meclisi güncellenmiş bir Tüketici Güvenliği Teknolojisi Yasası kabul etti. Yasa, dijital terimleri tanımlayan ve Federal Ticaret Komisyonu’nun blok zincirinin, tüketicinin korunmasındaki rolü hakkında rapor vermesini gerektiren düzenlemeleri içerdi. Avrupa’da ise Avrupa Komisyonu, kripto para birimi endüstrisine daha güçlü bir yasal temel sağlama yönünde bir adım daha attı. Avrupa Birliği, kripto varlıkları hakkındaki ilk mevzuatını içeren yeni bir dijital finans paketini kabul etti.

Risk kapitalisti Tim Draper kripto portföyünü açıkladı. Bitcoin Cash, Ripple, Tezos ve Aragon’a sahip olduğunu söyleyen Draper, KuCoin üzerinde herhangi bir token tutup tutmadığından bahsetmedi. Analistler, bilgisayar korsanlarının KuCoin hacki sırasında neredeyse 280 milyon dolar almış olabileceğini tahmin ettiklerini açıkladılar. Yine de yaklaşık 129 milyon dolar değerinde ERC20 tokeninin artık güvenli hale geldiği belirtildi.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyat Metriği, ABD Seçimlerinden Sonra 15 Bin Dolarlık Artış Gösteriyor

Son olarak Sögur’un Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı İdo Sadeh; Sögur’un, kendi kendine yeten, demokratik ve küresel bir para birimi sağlamak için oluşturulmuş dijital bir para olduğunu söyledi. Kripto piyasalarının aradığı fiyat dalgalanmasını hayata geçirebilmek için bu paranın modellendiğini belirten Sadeh, aynı zamanda piyasa koşulları hızla değiştiğinde ve öngörülemez olduğunda fiyatlarda dalgalanma riskini hafifletmek için istikrar mekanizmaları kullanıldığını söyledi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın