5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Halkın Coini Dogecoin! Peki Ama Neden?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin’in uzun süredir sadık bir kullanıcı kitlesi bulunuyor ve bu kitle piyasada DOGE’a yöneltilen eleştirilere rağmen coinlerinin arkasında durmayı sürdürüyor. Bununla birlikte DOGE ise halen dünyanın en büyük kripto paraları arasında yer alıyor. DOGE’un büyümesi kısa bir süre önce sekteye uğrasa da altcoinin ağında yeni gelişmeler yaşanmaya devam etti.

Binance indirim kodu

Dogecoin’in Sesi Bitcoin’den Çok Çıkıyor

Kısa bir süre önce Dogecoin, bu ayın en yüksek gün içi yükselişini yaşamasıyla birlikte iyi bir gün geçirmişti.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in de içerisinde bulunduğu genel kripto para piyasası bu hafta çok büyük yükselişler sergileyemese de DOGE fiyatı grafiğine %16.16’lık bir tırmanış yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yükselişin arkasındaki nedenlerden biri ise Elon Musk’ın, Tesla ve SpaceX çalışanlarının Dogecoin yatırımcısı olduğunu açıklaması olabilir. Musk, bu insanların birer finans uzmanı olmamasına rağmen DOGE sahibi olduğunu söylemişti. Musk bu yüzden DOGE’u “halkın kriptosu” olarak nitelendirdi.

22 ülkeden 41.645 kişi ile yapılan bir çalışmaya göre, ABD’deki kripto para yatırımcılarının %30.6’sının DOGE sahibi olmasıyla beraber DOGE’un en yüksek talep gören kripto paralardan biri olduğu anlaşıldı. Bu oran, neredeyse Ethereum yatırımcılarının sayısına eşit ve Cardano ve Binance Coin yatırımcılarına kıyasla ise oldukça yüksek seviyelerde bulunuyor.

DOGE’a ait küresel kripto para adaptasyonu oranı yalnızca %19.2’de kalırken ABD’de ise bu oran dünya geneliyle kıyaslandığında 1.6 kat daha fazlaydı.

Kısa bir süre önce yaşanan yükseliş dalgası ile beraber DOGE yatırımları çok aktif hale gelmiş ve DOGE’un hacim değerleri son iki ayın zirvesi olan 2.5 milyar dolara kadar çıkmıştı. Buna ek olarak bir gün içerisinde 1.22 milyar dolar değerindeki toplam 6.1 milyar Dogecoin alınıp satıldı.

İlgili Haber:  Elon Musk Yine Tweet Attı! Dogecoin Fiyatı Ani Bir Sıçrayış ile 0.27 Doları Aştı!

Ekim ayı boyunca balina yatırımcıları günlük bazda 5 ila 7 milyar dolar arasında işlem gerçekleştirdi. Bireysel yatırımcılar ise net bir kar aşamasına geçemedi.

Analistlere göre yaşanan bu son yükseliş dalgası daha büyük bir rallinin tetikleyicisi olarak gösterilemez. Buna kanıt olarak da DOGE fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda %3.17 düşüş yaşadı.

Elon Musk kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında herhangi bir SHIB tokenine sahip olmadığını, yalnızca Bitcoin, Ethereum ve DOGE’a yatırım yaptığını söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar