2 Aralık 2022, Cuma
12.7 C
İstanbul

Harcanmamış Bitcoin İşlemlerinin %98’i Kâr Sağlamak Amacıyla Satılabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Glassnode tarafından yapılan ilginç bir ölçüm, Bitcoin’in fiyatının ne denli yükseldiğini tekrardan gözler önüne seriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Harcanmamış Bitcoin’in büyük bir bölümü kârla satılabilir.
  • Bu, tokenlerin cüzdanlara girdiklerinden çok daha değerli olduğu anlamına geliyor.
  • Bunun nedeni ise Bitcoin’in fiyatının bugünlerde 13.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması olarak belirtiliyor.

Analiz sitesi Glassnode, Bitcoin’in yakın zamandaki başarısını açıklayan başka bir ölçüm yayınladı: Harcanmamış tüm Bitcoin işlemlerinin (UTXO’lar) %98’inin şu an itibariyle kâr elde etmek amacıyla satılabileceği tespit edildi.

Binance indirim kodu

Glassnode, tweet’inde “Şu anki Bitcoin fiyatı, Aralık 2017’den beri görülmeyen ve önceki BTC – dolar piyasalarında tipik olan bir seviye.” dedi. Bu tweetin ardından ise sosyal medya platformunda; bunun anlamı nedir, bu Bitcoin için iyi mi, sayı arttı mı ve yeterince yükselmedi mi gibi çeşitli sorular soruldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Cüzdanlarda Bekleyen Bitcoinler Çok Değerli

Söz konusu metrik tarafından tanımlanan durum, şu anda cüzdanlarda duran tüm Bitcoin’in, bu cüzdanlara girdiğinde seyreden Bitcoin değeri ile karşılaştırıldığı takdirde açıkça kar elde etmek için satılabileceği gerçeğidir.

Harcanmamış bir işlem veya UTXO, bir kullanıcının satma hakkına sahip olduğu Bitcoin’i ifade eder. Bir Bitcoin’i “Şifre Çözme” aşamasına gönderdiyseniz, bu durum, biz tokeni hareket ettirene kadar harcanmamış olan Bitcoin işlemi yapma hakkını elinde tutar.

Bitcoin, Mart Ayında 4.000 Dolar Seviyesindeydi

Eğer bu aşamanın ardından Bitcoin’imizin 0,5’i Joseph Lubin’e bağışlansaydı (bu şirket ConsenSys bağımsız yayınına fon sağlıyordu), harcanmamış bir işlem alacak ve bir Bitcoin’in yarısı başka bir harcanmamış işleme dönüşecekti.

Glassnode tarafından yayınlanan metrik ise Bitcoin cüzdanlarında bulunan paranın %98 gibi önemli bir bölümün kâr için satılabileceğine işaret eden farklı bir yoldur.

İlgili Haber:  Uniswap nedir? Token Takas Borsası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Şirket tarafından bugün atılan tweet ise, Bitcoin’in şu anda iyi performans gösterdiğini gözler önüne seren en yeni tweet olarak tanımlanabilir. Geçtiğimiz Haziran ayının sonundan bu yana eşi benzeri olmayan bir rekora sahne olan içinde bulunduğumuz haftada Bitcoin, 13.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ve söz konusu kripto para birimi Mart ayında yalnızca 4.000 dolar düzeyinde geziniyordu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar