1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Harvard, MIT ve Oxford, Blok Zincir Eğitimi İçin Bir Topluluk Oluşturdu: EduDAO Nedir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Harvard, MIT ve Oxford gibi bazı önde gelen üniversiteler, blok zinciri eğitimini geliştirmek için EduDAO adlı bir topluluk oluşturdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dünyanın önde gelen 8 üniversitesi, blok zinciri eğitimini geliştirmek ve desteklemek için EduDAO adında bir topluluk oluşturdu.
  • EduDAO bağımsız bir komite olarak hareket edecek.
  • Komite, toplam 33 milyon Dolarlık fon hazinesi ile proje hibeleri, araştırma ve bağımsız ürün geliştirme faaliyetleri için yıllık 11 milyon Dolara kadar destek sağlayacak.

Dünyanın önde gelen 8 üniversitesi, blok zinciri eğitimini geliştirmek ve desteklemek için EduDAO adında bir topluluk oluşturdu.

Binance indirim kodu

Blok Zinciri Eğitimi

UC Berkeley, Harvard, MIT ve Oxford da dahil olmak üzere dünyaca ünlü 8 üniversite, blok zinciri araştırma ve eğitiminde “finansman krizi ve kalifiye çalışan boşluğunu” gidermeye odaklanacak yeni bir merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) kurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

EduDAO olarak adlandırılan yeni kuruluş, kendisini “dünyanın en büyük DAO hazinesi” olarak nitelendiren BitDAO’nun 2.5 milyar Dolarlık varlık havuzuna erişim imkanına sahip olacak.

Harvard Blockchain Kulübü eş başkanları Roman Ugarte ve Virat Talwar konu ile ilgili basın açıklamasında, “Genel olarak bu yenilikçi modele öncülük edebilmekten ve Web 3’ün olgunlaşmasını teşvik etmenin yanı sıra halk için blok zinciri eğitimini desteklemekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

EduDAO üniversite ortaklarının tam listesi ise; Berkeley’s Blockchain, Penn Blockchain, Harvard Blockchain Kulübü, MIT Sloan Blockchain Kulübü, Michigan Blockchain, Blockchain USC, Oxford Blockchain Topluluğu ve Tsinghua Üniversitesi Öğrencileri Blockchain Derneği olarak açıklandı.

“Yarının Yenilikçileri”

EduDAO bağımsız bir komite olarak hareket edecek ve başlangıçta toplam 33 milyon Dolarlık fon hazinesi ile proje hibeleri, araştırma ve bağımsız ürün geliştirme faaliyetleri için yıllık 11 milyon Dolara kadar destek sağlayacak.

İlgili Haber:  Blok Zinciri Teknolojisi Merkezi Olmayan Borsalar ile İşletmeler Arasındaki Boşluğu Dolduracak

Ek olarak üniversite grupları, protokolün gelecekteki gelişimini belirlemeye yardımcı olmak ve projeye katkı sağlamak için BitDAO oylamalarına katılacak.

Söz konusu akademik örnekte de görüldüğü üzere DAO’lar son zamanlarda bir yönetim biçimi olarak popüler hale geliyor. Daha geçen hafta piyasadaki en büyük kitle fonlaması platformlarından biri olan Kickstarter, altyapısının merkezi olmayan bir versiyonunu Celo üzerinde geliştirme planlarını duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar