28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Hayır, Bitcoin’de Bu Hafta 1.6 Milyar Dolarlık Bir Şok Beklenmiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçen hafta, artık feshedilmiş olan 2013’teki en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox, 150.000 BTC’yi iade edebileceğine dair iddialar vardı. Ancak, kaybedilen kullanıcı fonlarının geri ödenmesinde yaşanan önceki gecikmelere baktığımızda, bu iade muhtemelen yakın zamanda gerçekleşmeyecek.

Binance indirim kodu

Daha da önemlisi, Mt. Gox mütevelli heyetine bir rehabilitasyon planı sunması için verilen uzatma, iadenin bir şartı değil. Bu nedenle, mütevelli son teslim tarihine uysa bile, kullanıcılara para iadesi yapılması uzun zaman alabilir.

Binance indirim kodu

Bitcoin tarihinin en büyük hack’inde Mt. Gox, 2011’den 2013’e 850.000 BTC kaybetti. Şirket, aynı ay içinde iflas başvurusunda bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir mütevelli heyeti, o zamandan beri kullanıcılar için kaybedilen fonları geri alma sürecini devraldı. Süreç, son birkaç yıldır sürekli olarak ertelendi.

150.000 BTC rakamı, Mt.’yi yeniden canlandırmak için bir plan tasarlayan Brock Pierce’den geliyor. Pierce, TechCrunch’a Mt.’de sahiplerine geri dağıtmayı planladığı 150.000 BTC olduğunu söyledi. Bu miktar, 11.300 dolarlık mevcut BTC fiyatında yaklaşık 1.695 milyar dolara denk geliyor.

Spekülasyon Nereden Geliyor ve Neden Mt. Gox’un 150.000 Bitcoin’i Geri Ödemesi Gerekiyor

Mt. Gox mütevelli heyeti, mahkeme dosyasından gelen mağdurlara 150.000 BTC’yi iade edebilir.

30 Haziran 2020’de Tokyo Bölge Mahkemesi, Mt. Gox mütevellisinin rehabilitasyon planının sunumunu uzatmaya karar verdi. Tokyo mahkemesi tarafından verilen uzatma 15 Ekim 2020’ye kadardı.

Önceki son tarih uzatmaları dikkate alındığında, kayyumun tamamen hazır olana kadar ertelemeye devam etmesi muhtemeldir.

Bu nedenle, mütevelli iade sürecinde anlamlı bir ilerleme gösterene kadar, 150.000 BTC’nin Bitcoin pazarına akmasını beklemek için erken.

bitcoin price

Çalınan BTC’ye Para İadesi Yapılırsa, BTC Üzerindeki Potansiyel Etkisi Belirsiz Kalıyor

Çalınan BTC gelecekte iade edilse bile, Bitcoin üzerindeki potansiyel etkisini ölçmek zor.

İlgili Haber:  Hisse Senedi Piyasaları Durgunlaşırken, Kripto Paraların Ticaret Hacmi Patlıyor

Ortak argüman, kısa sürede BTC üzerinde önemli satış baskısına neden olacağı yönündedir. Ancak bu, geri ödemelerin iade edilen BTC’yi satmak için hemen harekete geçeceğini varsayar.

Ancak, bir röportajda, zincir içi analist Cole Garner, Mt. Gox kullanıcılarına para iadesi yapılacağını, mutlaka satış yapmayabileceklerini söyledi.

Garner, Mt. Gox kullanıcıları, geçtiğimiz yedi yıl boyunca üç Bitcoin boğa piyasasından geçti. Kullanıcıların, özellikle yeni bir boğa döngüsünün ortaya çıkabileceğine inanıyorlarsa, muhtemelen sabırlı olacaklarını söyledi.

“Mt Gox’ta bitcoin tutan her bir kişi, üç kez fiyatın en az 10 kat çarpıldığı üç Bitcoin boğa piyasasında yaşadı. Bir sonraki boğa piyasası yeni başlarken, çok az kişi için satış yapmak kolay bir karar. 2014’ten beri bitcoin’inizi geri almayı bekliyorsanız, sabırla ilgili bir iki şey biliyorsunuzdur. Pazarları hareket ettiren hasta satıcılar, tek seferde satmanın karı maksimize etmenin korkunç bir yolu olduğunu biliyor”dedi.

Analist ayrıca “Bitcoin’i Mt. Gox muhtemelen BTC’yi madencilikten yaptı. Erken madenciler olma ihtimalleri göz önüne alındığında, büyük olasılıkla oyun teorisi hakkında derinlemesine bilgi sahibidirler” dedi.

“Mt Gox’te bitcoin kaybettiyseniz, muhtemelen o bitcoini erken madenci olarak yaptınız, bu da muhtemelen oyun teorisi hakkında bir iki şey bildiğiniz anlamına gelir. Oyun teorisi, piyasaları hareket ettirebilen çok sayıda insan satıyorsa, fiyatın düşeceğini söylüyor. Yani satmak için uygun olmayan bir zaman, ”diye ekledi Garner.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar