27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Hazinesindeki Tüm Bitcoin’leri 1.1 Milyar Dolar Kârla Satan Ruffer, Kripto Piyasasından Ayrıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

En büyük Bitcoin portföyüne sahip halka açık şirketlerden biri olan Ruffer, kripto piyasası çöküşünden çok önce, Nisan ayında, son yatırımını da nakde çevirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ruffer, Bitcoin ticaretinden 1.1 milyar Dolar kazandı ve Nisan ayında piyasadan tamamen çıktı.
  • Ancak bir şirket yöneticisi, gelecekte tekrar yatırım yapabileceklerini söyledi.

Londra merkezli varlık yönetimi firması Ruffer, Nisan ayında 1.1 milyar Doların biraz üzerinde bir kârla Bitcoin piyasasından çıktı.

Binance indirim kodu

Ruffer, Piyasada Düşüş Yaşanacağını Öngördü

Firma, Bitcoin fiyatının yaklaşık 10.500 Dolar seviyesinde olduğu Kasım ayında 600 milyon Dolarlık yatırım yaptı. 2020 Aralık ve 2021 Ocak aylarında elindeki varlıkların bir kısmını 750 milyon Dolarlık kârla satan Ruffer, bir süre daha piyasada kalmaya devam etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ruffer’ın yatırım direktörü Hamish Baillie bugün The Times of London’a verdiği demeçte, “Bitcoin pozisyonumuzu aktif olarak yönettik ve Nisan ayında son varlığımızı da sattığımızda toplam kârımız 1.1 milyar Doların üzerinde idi.” dedi.

Baillie, şirketin Bitcoin piyasasından ayrılma sebebinin ise; pandemi nedeniyle uygulamaya konan karantina faaliyetlerinin ve evde geçirilen sürenin azalması ile piyasa hareketliliğin de azalacağı yönündeki öngörüleri olduğunu belirtti.

Firma, Bitcoin kârını, devlet tarafından ihraç edilen tahviller gibi enflasyona karşı koruyucu varlıklara yatırdığını açıkladı.

Ancak Baillie, Ruffer’ın ilerleyen süreçte Bitcoin’e geri dönebileceğini de belirtti. Baillie, “Çok varlıklı bir stratejiniz varsa, farklı şekillerde davranan yatırım araçları sizin işinize yarar. Tüm farklı varlıklarınız aynı dinamiklerle hareket ediyorsa çok varlık bulundurmanın bir anlamı yok.” dedi.

Bitcoin Madenciliğine Yönelik Çevre Eleştirileri Biraz “Abartılı”

Yakın zaman önce Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından popüler hale getirilen Bitcoin madenciliğine yönelik çevre eleştirileri ise Ruffer’ı pek etkilemiyor. Bitcoin’in elektrik tüketiminin oyun endüstrisinden daha az olduğunu belirten Baillie, eleştirilerin çoğunun “abartma ve yanlış bilgiden” kaynaklandığını söyledi.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Kripto Piyasa Hakimiyeti %51'e Geriledi

Baillie, Bitcoin’deki elektriğin %40 – %70’inin yenilenebilir kaynaklardan geldiğini ekledi. Cambridge Alternatif Finans Merkezinin Eylül 2020 raporu, söz konusu oranın %39 olduğunu; daha yakın tarihli bir CoinShares raporu ise %77.6 olduğunu açıkladı.

Baillie, ayrıca, Bitcoin’in özellikle dünyanın “daha az ayrıcalıklı” bölgeleri için büyük sosyal faydalar taşıdığını iddia etti. Batılı ülkelerin para birimlerinin nispeten istikrarlı olduğunu belirten Baillie, “Ancak son 10 yıldır Bitcoin tuttuğunuzu ve Venezuela’da yaşadığınızı hayal edin. Mevcut para sisteminin dışında harika bir değer deponuz oldu.” dedi.

Ancak görünen o ki Bitcoin tutmak, Ruffer için artık yeterince iyi bir seçenek değil…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar