1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Haziran Ayında Bitcoin ve Ethereum Madencilik Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve Ethereum madencilerinin gelirleri Haziran ayında neredeyse yarı yarıya azaldı. Bu durumun nedeninin en büyük kripto paralar sıralamasında ilk iki sırada bulunan iki kripto paranın da piyasa değerinin, fiyatlarının ve işlem hacminin düşmesi olduğu düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum Madenciliği Gelirleri Yaklaşık Yüzde 50 Azaldı

The Block’tan alınan verilere göre Mayıs ayında 1.45 milyar dolar kazanç elde eden Bitcoin madencileri, Haziran ayında %42’lik bir düşüş ile yalnızca 839 milyon dolar kazanabildi. Bitcoin’in hash rate’i de Haziran ayında %50’lik bir düşüş göstererek yılın en alt seviyelerine indi.

Binance indirim kodu

Yine The Block’un sağladığı verilere göre Ethereum madencilerinin gelirler, Mayıs ayı seviyesi olan 2.35 milyar dolardan 1.1 milyar dolara inerek %53’lük bir kayıp yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Haziran ayında madenci gelirlerinin büyük ölçüde azalmasına rağmen kazançlar 2020 yılının Aralık ayıyla karşılaştırıldığında halen çok yüksek seviyelerde bulunuyor. 2020 Aralık ayında Bitcoin 20.000 dolar seviyelerinde işlem görürken Ethereum ise 1.000 dolar civarındaydı.

Kripto Para Piyasası Nisan ve Mayıs Ayında Zirve Yapmıştı

Nisan ve Mayıs aylarında kripto paralar rekordan rekora koşmaya başlamışlardı. Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran BTC 65.000 dolara dayanmıştı. Nisan ayındaki rekorundan sonra durgunlaşan BTC fiyatına rağmen ETH ise rekorlarına devam etmiş ve 12 Mayıs’ta kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu 4.362 dolar ile kırmayı başarmıştı.

Mayıs ayında Elon Musk’ın çevre endişeleri dolayısıyla CEO’su olduğu Tesla şirketinin artık Bitcoin ile elektrikli otomobil satışı yapmayacağını açıklamasının ardından BTC fiyatı darbe almıştı. Öncelikle 40.000 dolar civarına tutunmayı başaran BTC, Çin ve ABD’den gelen regülasyon planları dolayısıyla bir darbe daha yemiş ve 30.000 dolara kadar düşmüştü.

İlgili Haber:  Norveç Menşeli Çok Uluslu Firma Aker ASA, Bitcoin'e Yatırım Yapıyor

Bitcoin fiyatının genel kripto para piyasasını aşırı bir şekilde etkilemesinden dolayı Ethereum ve diğer altcoinler de BTC ile birlikte büyük kayıplar yaşamıştı. 1.707 dolara kadar inen ETH, kripto para piyasasının toparlanma sinyalleri vermesinden sonra tekrar 2.000 doların üstüne çıkmıştı. Bu yazının yazıldığı anlarda 2.044 dolardan işlem gören ETH, 2.000 dolardaki destek bölgesini savunmaya çalışıyor. Bitcoin ise kısa bir süre önce 36.000 dolar seviyesini geçmesine rağmen tekrardan düşüş trendine girdi ve bu yazının yazıldığı anlarda da 33.095 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar