2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Haziran Ayında Ethereum (ETH)’dan Rekor Sermaye Çıkışı Gerçekleşti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’in son çöküşü sırasında destek görevi gören Ethereum Blockchain’inin kendi tokeni olan Ether hakkındaki görüşlerini şekillendirmeye çalışırken Ethereum ürünleri Haziran ayının başında 12.7 milyon dolarlık rekor bir sermaye çıkışına sahne oldu.

Binance indirim kodu

ethereum

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Ethereum (ETH)’da Negatif Net Yatırım Gözlenen Art Arda İkinci Hafta”

Bir dijital para yönetim şirketi olan CoinShares’in Pazartesi günü paylaştığı veriye göre geçtiğimiz hafta kayıplar 21 milyon dolara ulaştı ve negatif net yatırım gözlenen art arda ikinci hafta oldu.

Önceki haftada 33 milyon dolarlık bir sermaye girişi kaydetmişti ve Ethereum’un yatırımcılar için halen en popüler altcoin olma özelliğini devam ettirdiğini göstermişti.

CoinShares paylaştığı raporunda şunları ekledi: “Ethereum son aylarda Bitcoin fiyatlarına oldukça yüksek seviyelerde sadakat gösteriyor ancak geçtiğimiz hafta boyunca sermaye girişleri karışık durumdaydı, bu da yatırımcılar arasındaki belirsizlik görüşlerini açığa çıkartıyor. 11 Haziran’ın içinde bulunduğu hafta Ethereum fiyatları %12 değer kaybetmişti ve 2.400 doların altına inmişti.

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, Mayıs ayında başlayan bir selloff dalgası ile sallanmıştı. Bu selloff’un nedeni ise Çin’in Bitcoin madenciliği ve ticareti ile ilgili sıkı tedbirler alacağını açıklaması ve ABD’li yetkililerin kripto paralar ile ilgili vergilendirme çalışmaları yapacağını açıklamasıydı.

Bitcoin’den çıkan sermaye miktarı geçen hafta 10 milyon dolar ile sınırlı kaldı. Ondan önceki hafta ise bu miktar rekor düzey olan 141 milyon dolara tekabül ediyordu. Ayrıca Coinshares’e göre Bitcoin yatırım ürünlerindeki alım satım aktivitesi önceki haftaya göre %43 yükseldi.

Dijital Ürünlerin Kaybı 267 Milyon Dolar Seviyelerinde

Dijital ürünlerdeki toplam sermaye çıkışı ise Mayıs ayının ortalarından bu yana 267 milyon dolara ulaştı. Bu rakam dolaşımda olan toplam varlıkların %0.6’sına denk geliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Yükselirken Kripto Paranın Küresel Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolara Yaklaşıyor

Şirket açıklamalarına şöyle devam etti: “Piyasa duyarlılığı geçtiğimiz aydan bu yana zayıflasa da yatırımcılar, %13’lük ya da 5.8 milyar dolarlık bir yönetilen varlık miktarına tekabül eden sermaye akışına uyum sağlamış gibi görünüyor. Bu değer 2020 yılında 6.7 milyar dolardı.

Elon Musk’ın, Tesla şirketinin Bitcoin madenciliği temiz enerji kaynaklarıyla yapılmaya başlanmasının ardından Bitcoin ile ödemeleri tekrardan başlatacağını açıklamasından sonra 40.000 doların yeniden üstüne çıktı. Bu gelişmeyle birlikte Ethereum fiyatlarında da bir hareketlilik oldu ve ETH fiyatları 2.600 dolar seviyesine doğru yola çıktı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar