5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Hedge Fonları, Önümüzdeki 5 Yıl İçinde Kripto Paraya Daha Fazla Yatırım Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yeni bir anket, geleneksel hedge fonlarının varlıklarının ortalama %7.2’sini kripto paralara yatırmayı planladığını ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yakın tarihli bir ankete göre, hedge fonları önümüzdeki yıllarda kripto varlıklara daha fazla yatırım yapmaya hazırlanıyor.
  • Bu eğilimin, birtakım zorlukları da beraberinde getirebileceği belirtiliyor.

Amsterdam merkezli varlık yönetimi şirketi Intertrust Group tarafından yapılan son araştırmaya göre, hedge fonu yöneticilerinin büyük bir çoğunluğu (%98) önümüzdeki beş yıl içinde kripto varlıklara yatırım yapmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Yatırım Portföylerinin %7.2’si Kripto Paraya Ayrılacak

Kuzey Amerika, Avrupa, Birleşik Krallık ve Asya’daki 100 farklı CFO’nun katıldığı ankete göre, hedge fonları ortalama olarak yatırım portföylerinin %7.2’sini kripto paraya ayırmayı planlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu oran, Kuzey Amerikalı hedge fonları arasında %10.6 olarak ölçülüyor. Bu anlamda kripto paraya daha fazla yatırım yapma konusunda en hevesli finans yöneticilerinin Kuzey Amerikalılar olduğu belirtiliyor.

Öte yandan ankete katılan üç CFO ise varlıklarının %20’sinden fazlasını kripto paraya yatırmayı planladıklarını dile getiriyor.

Anket sonucunda, “ana akım hedge fonlarının kripto varlıklara olan ilgisinde büyük bir artış” olduğu belirtilirken; bunun tam anlamıyla sağlanabilmesi için kriptoya dair yeni düzenlemeler yapılması gerektiğinin de altı çiziliyor.

Kripto Varlıklarının Güvenli Bir Şekilde Saklanması Problemi

Intertrust Grubu’nun küresel fon satış başkanı Jonathan White, bu anlamda kripto varlıkların güvenli bir şekilde saklanması ve kripto yatırımları etrafındaki operasyonel kontrollerle ilgili çeşitli zorluklara dikkat çekiyor.

Veri analiz şirketi Preqin’in Kasım 2020 tahminine göre, riskten korunma fonları tarafından yönetilen varlıklar, 2025 yılında 4.28 trilyon Dolara ulaşacak. Bu değer, 2020 sonunda 3.58 trilyon Dolar olarak ölçülmüştü. Bu anlamda Pregin, 2025 yılına kadar %19.6 oranında artış yaşanmasını öngörüyor.

İlgili Haber:  Twitter CFO'su: “Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Şu Anda Yatırım Yapılamayacak Kadar Dalgalı”

Geleneksel hedge fonlarının kriptoya yatırım yaptığı miktar belirsiz olsa da; birçok yüksek profilli yatırımcının, portföylerinin bir kısmını kripto varlıklara tahsis ettiği biliniyor. Yönetimi altında toplam 11 milyar Doların üzerinde varlığa sahip olan Brevan Howard Asset Management ve Rothschild Investment, bu anlamda örnek olarak gösteriliyor.

Öte yandan Wall Street’in en önemli yatırımcılarından milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, geçtiğimiz sene ilk Bitcoin yatırımını yapmıştı. Jones, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ise yatırım portföylerinin %5’inin Bitcoin’e ayrılması gerektiğini dile getirmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar