8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Hem Dogecoin’i Hem de Shiba Inu’yu Devirecek Yeni Bir “Katil Altcoin” mi Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Limenya.com olarak bildirdiğimiz üzere Shiba Inu (SHIB)’nun piyasa değeri kısa bir süre önce Dogecoin’inkini geride bırakmıştı. Ethereum tabanlı bir token olan SHIB, piyasaya “Dogecoin katili” olarak girmişti. Köpekli coinlerin bu savaşı gerçekten de takip etmesi ilginç bir şekilde geçiyor. Buna rağmen asıl soru ise, yeni bir köpekli token olan Floki Inu’nun SHIB ve Dogecoin’in tahtını sarsıp sarsamayacağı olacaktır.

Binance indirim kodu

Köpekli Coinlerin Savaşı

Başa baş geçen bir yarışın ardından SHIB, 33.43 milyar dolar toplam piyasa değerine ulaşarak Dogecoin’e karşı bir üstünlük elde etti. Orijinal köpekli coin olarak da adlandırılan DOGE, 31.9 milyar dolar piyasa değerinde kalarak dünyanın en büyük 10 kripto parası listesinden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, bir haftada %174 yükseliş kaydeden Shiba Inu ise yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Ayrıca, yatırımcıların kripto paralarını soğuk cüzdanlarına aktarmasıyla birlikte borsalar üzerinde bulunan SHIB miktarı da azalış yaşamaya devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SHIB’in piyasa değerinin kısa bir süreliğine Polkadot’unkini bile aşmasıyla beraber, genel kripto para topluluğu, bir şaka coininin bu seviyelere gelmesi konusunda pek de mutlu görünmüyor. Ayrıca Shiba’nın Dogecoin katili olarak geçirdiği süre de oldukça kısa olarak kayda geçti.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE, yaşadığı rallisi ile dünyanın en büyük sekizinci kripto parası haline gelirken DOT ise aynı listede dokuzuncu sırada yer aldı.

Buna ek olarak Shiba Inu fiyatının bu yazının yazıldığı anlarda yalnızca beş saat içerisinde %30 değer kaybetmesiyle beraber kripto para yatırımcıları köpekli coin rallisini kaçırmış olabilirler.

Köpekli coinlerde şu sıralar yaşanan belirsizlik ve korku dolu ruh halinde, Floki Inu adlı altcoin, Dogecoin ve Shiba Inu’nun “katili” olacağını iddia ederek oldukça dikkat çekti.

Dogecoin ve Shiba Inu’nun Katili mi Geldi?

İlginç bir şekilde DOGE fiyatındaki ralli Mayıs ayında hız kazandığında Shiba, “DOGE katili” olduğunu iddia ederek dikkat çekmişti. Bu iddialar o zamanlar herkese gülünç gelse de, geçen beş ayın ardından SHIB’in bir gün için de olsa gerçekten de bir DOGE katili olduğu anlaşıldı.

İlgili Haber:  Elon Musk Yine Yaptı Yapacağını! Altcoinin Fiyatı Yüzde 85 Yükseldi - Bu Kez Dogecoin Değil!

Benzer şekilde, Elon Musk’ın Shiba Inu cinsi köpeğinin adından ilham alınarak isimlendirilen Floki Inu (FLOKI) da Londra’da gerçekleştirdiği agresif reklam kampanyasının ardından dikkat çekmeye başladı.

İlginç bir şekilde, FLOKI fiyatının son 24 saatte %107.52 değer kazanması ile birlikte bu reklam kampanyasının meyvelerini verdiği düşünülüyor. Buna rağmen şu anda toplam piyasa değeri olarak 2715. sırada bulunan bu altcoin en büyük 100 kripto para arasına girebilecek mi?

Kripto para analistlerinden, Ted Talks takma adlı ünlü analistin de bulunduğu bazı uzmanlar, FLOKI’nin yakında SHIB’in performansını geride bırakabileceğini düşünüyor. Buna ek olarak, Floki, daha iyi bir kullanım alanına sahip olan bir proje olarak tanıtılıyor. Geliştirici ekibi üç büyük kullanım alanı projesi üzerinde çalışıyor. Bunlardan ilki, bir NFT oyun metaverse’ü olarak nitelendiren Valhalla, ikincisi bir NFT pazarı olan FlokiPlaces ve son olarak da bir içerik ve eğitim platformu olan Floki Inuversity olarak dikkat çekiyor.

Bir diğer gelişme ise, FLOKI’nin işlem ücretinin hem ETH hem de BSC ağında, adaptasyonu hızlandırma amacıyla %3’e düşürülmesi oldu. Şu sıralar SHIB rallisinin yavaş yavaş etkisini kaybetmesi ile beraber, kripto para piyasasındaki yeni gözde köpekli coin FLOKI olabilir mi?

Analistlere göre bu yeni şaka coininin ilk olarak bazı büyük kripto para borsalarında listelenerek destek alması gerekiyor. Analistler, FLOKI’nin kripto para borsalarında listelenmesi durumunda SHIB’in yaşadığına benzer bir pump yaşayabileceğini düşünüyor.

Piyasa verileri incelendiğinde SHIB tokeninin şimdilik aktif adres ve ağ büyümesi olarak yükselişini henüz sonlandırmadığı gözleniyor. Bununla birlikte köpekli coinler arasındaki bu büyük savaşında giderek şiddetleneceği de söylenebilir. Hangi tokenin gerçekten de bir “DOGE katili” olacağı ve FLOKI tokeninin bütün bu hengamenin ardından hangi konumda olacağını izlemek eğlenceli olacak.

Tabii ki genel bir kural olarak neredeyse tüm altcoinlerin fiyat hareketlerinin kısmi de olsa Bitcoin fiyatındaki inişlere ve çıkışlara bağımlı olduğunu ve kripto para dünyasındaki geniş risklere ek olarak bu tür şaka coinlerinin çok daha büyük risklere sahip olduğunu da kesinlikle unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar