8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Her Üç Yatırımcıdan Biri Bitcoin Trenini Kaçırdığını Düşünüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yatırımcıların üçte biri, Bitcoin trenini kaçırdığını düşünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiliz yatırımcıların yaptığı bir anket, her üç yatırımcıdan birinin kripto paraya yatırım yapmak için çok geç kaldıklarını düşündüğünü ortaya koydu.
  • “The Great Cryptocurrency Report”, 2.000 İngiliz tüketiciye 2021’in ekonomik belirsizliği ışığında yatırım planlarını sordu.
  • Parliament Street düşünce kuruluşu tarafından bugün yayınlanan bir araştırmaya göre, Birleşik Krallık’taki yatırımcıların neredeyse üçte biri Bitcoin’e veya diğer kripto paralara yatırım yapmayacaklarını, çünkü “treni kaçırdıklarını” düşündüklerini söyledi.

Bitcoin, geçtiğimiz yıl %630’luk bir kazanç sağladı. Ankete katılanların dörtte biri, 2020’nin başında tüm varlıklarını Bitcoin’e taşımış olsalardı şu anda 1 milyon Euro (1.4 milyon Dolar) kar elde etmiş olacaklarını açıkladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Treni Gerçekten Kaçtı mı?

Bağımsız anket “The Great Cryptocurrency Report”, 2021 Şubatının son haftasında, koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik belirsizliğin ortasında yatırım planlarını ölçmek için 2.000 İngiliz tüketiciye anket yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ankete katılanların üçte birinden fazlası, Bitcoin fiyatının bu yıl daha da artarak 50.000 Sterline (70.000 Dolar) yükselmesini beklediklerini belirtti. %18’i ise 2021’in sonunda lider kripto paranın 100.000 sterlin değerinde olacağını tahmin ettiğini açıkladı.

Katılımcıların yaklaşık %29’u, PayPal’ın platformuna kripto para getirme planları ve MicroStrategy, Tesla gibi kurumsal yatırımcıların girişiyle güçlendirilen son Bitcoin boğa koşusu öncesinde kripto paraya yatırım yapmayı asla düşünmediklerini söyledi.

Ankete katılanların neredeyse dörtte biri Elon Musk’ın Bitcoin desteğinin öneminden bahsetti ve bunun, onlara kripto paraya yatırım yapma konusunda daha fazla güven verdiğini söyledi.

Yatırımcıların %37’sine Göre Geleneksel Hisse Senedi Yatırımı Riskli

Öte yandan, hisse senedi gibi geleneksel varlıklar, yatırımcıların %37’si tarafından mevcut ekonomik ortamda “çok riskli” olarak algılandı. Bununla birlikte %52’si kripto para yerine altın, hisse senedi veya diğer geleneksel varlıklara yatırım yapma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söyledi. Ve %55’i bu yıl kripto paraya yatırım yapmayı planlamadıklarını ifad etti.

İlgili Haber:  Ethereum Bitcoin’in Son Rallisiyle Eş Zamanlı Olarak 2.000 Doların Üstüne Çıktı

Ancak halihazırda Bitcoin’e yatırım yapmış olanlar arasında durum oldukça farklı.

Londra merkezli kripto fonu Nickel Digital Asset Management tarafından paylaşılan, 100 varlık yöneticisi ve kurumsal yatırımcının katıldığı bir başka ankette, katılımcıların %85’inin halihazırda Bitcoin’e sahip olduğu ve önümüzdeki iki yıl içinde ellerindeki kripto para miktarını artırmayı planladıkları tespit edildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar