Her Varlık Yöneticisinin Bitcoin’i Anlaması Gerekiyor

Son güncelleme: 2 ay önce

Shapeshift CEO’su Erik Voorhees, finansal anlamda metaforik bir tanımlamada bulunarak her varlık yöneticisinin şaşırtıcı getiri oranlarına sahip olan Bitcoin’i anlaması gerektiğini belirtti.

Voorhees, Bitcoin’in son on yılda neredeyse her şeyden önemli ölçüde daha iyi bir performans gösterdiğini ortaya koyan analiz platformu Messari’nin kurucu ortağı Dan McArdle tarafından paylaşılan verileri retweet ederek konu hakkındaki görüşlerini paylaştı. Altın %32 kar getirirken S&P 500 yatırımcılarının parasını üçe katladığını hatırlatan Voorhees, Bitcoin’in on yılda inanılmaz bir ivme elde ederek %7.837.884 kazanç kaydettiğini söyledi.

10 yıllık ömrüne bakıldığında Bitcoin’in diğer yatırım araçlarından çok daha üstün olduğuna inanan CEO, sekiz yıl önce Bitcoin’i anlayamayan birinin tavrının affedilebilir olduğunu ancak bugün bu fenomenden habersiz kalan herhangi bir varlık yöneticisinin yatırım varlıklarını ciddi şekilde kontrol etmesi gerektiğini ifade etti.

Yatırımcılar Bitcoin’i övmeye devam ediyor

Voorhees, Bitcoin’in yaşadığı son yükselişin temelini oluşturduğuna inanılan etkenin, bu kripto paranın geleneksel finans tarafından benimsenmesi olduğu konusunu tartışan tek kişi olmadı. Yalnızca bu hafta, geleneksel finans dünyasında uzmanlığa sahip yarım düzine insan da benzer şekilde yükseliş gözlemleri paylaştı.

Kripto ticaret şirketi Genesis CEO’su Michael Moro, 2 Aralık’ta halka açık 250 şirketin 2021’in sonunda Bitcoin’e yatırım yapacağı tahmininde bulundu.

4 Aralık’ta eski JP Morgan emtia tüccarı Danny Masters, CNBC’ye konuşarak portföyünde Bitcoin bulundurmayan birinin bir kariyer riskiyle karşı karşıya olacağını söyledi.

Ayrıca bu hafta BlackRock baş yatırım sorumlusu Larry Fink, Bitcoin’in başarısının ABD doları üzerinde gerçek bir etkisi olabileceği ve hatta bu kripto paranın, altının yerini büyük ölçüde alacağı konusunda uyarıda bulundu. Bu açıklamanın, Gold Bullion International’ın kurucu ortağı Dan Tapiero’nun Bitcoin fiyatının altı haneli eşiğe yükselmesinin sadece bir zaman meselesi olduğu şeklindeki son iddiasıyla da uyumlu olması dikkat çekti.

  Bankalar Şüpheli Kripto İşlemlerinin %90'ını Tespit Edemiyor

Bitcoin’i çok sayıda uzmanın önermesine ve kurumların bu varlığa yoğun şekilde para yatırmasına rağmen borsacı Peter Schiff’in görüşlerinde bir değişim olmadığı görüldü. Twitter üzerinden fikirlerini paylaşan Schiff, yatırımcıların altın sattığı ve Bitcoin satın aldığı yönündeki varsayımlarından bahsederek bu iki yatırım varlığının hiçbir ortak noktası bulunmadığından bu iddialar hakkında şüpheli olduğunu söyledi. Bazı spekülatörlerin altın stokları satıp GBTC satın alıyor olabileceğini belirten borsacı, altın yükseldikçe altın stoklarının düştüğünü ve GBTC ticaretinin %25’e kadar prim yaptığını ifade etti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın