26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Hillary Clinton: “Bitcoin, Doları Zayıflatabilir ve Ekonomileri İstikrarsızlaştırabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD eski başkan adayı Hillary Clinton, Bitcoin ve kripto para piyasasının ABD Dolarını “baltalama” potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD eski başkan adayı Hillary Clinton, Bitcoin ve kripto para piyasasının ABD Dolarını “baltalama” potansiyeline sahip olduğunu belirtti.
  • Mevcut ABD Başkanı Joe Biden da büyük oranda Clinton ile aynı fikirde gibi görünüyor.

ABD eski başkan adayı Hillary Clinton, Bitcoin’in ve genel anlamda kripto para piyasasının “çok ilginç ve egzotik” olduğunu; buna ek olarak ABD Dolarını da baltalayabileceğini dile getirdi.

Binance indirim kodu

“Bitcoin, ABD Dolarını Zayıflatabilir”

Clinton, Bloomberg’in Yeni Ekonomi Forumu’nda yaptığı konuşmada, “Bitcoin ve kripto paralar, çok ilginç ve egzotik görünen bir çaba. Bu, yanlış kişilerin elindeyse ulus devletlere doğrudan bir tehdit olabilir.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Clinton, ayrıca, “Son derece istikrarsızlaştırıcı olabilecek ve yanlış ellerde olduğunda ulus devletlerimizin çoğuna ve küresel para piyasalarına doğrudan tehdit oluşturabilecek yepyeni bir faaliyet katmanı var: Kripto para.” diye ekledi.

Bununla birlikte Clinton, kripto para piyasasını ve faaliyetleri, özellikle de kripto para ile gerçekleştirilen fidye yazılımı saldırılarını “ulusal güvenlik riski” olarak gören mevcut başkan Joe Biden ile büyük oranda aynı görüşü paylaşıyor.

Buna ek olarak Bitcoin’in “bir dolandırıcılık gibi göründüğünü” ve “Dolar ile rekabet eden başka bir para birimi” olduğunu söyleyen eski başkan Donald Trump da büyük ölçüde benzer bir yaklaşım benimsiyordu.

Kripto Para, Dolar ve Ulusal Güvenlik

ABD Başkanı Joe Biden, 2021 yılının başından bu yana kripto para ile ilgili suçlara son derece ciddi bir şekilde yaklaşıyor.

ABD Adalet Bakanlığı, geçtiğimiz aylarda düzenlenen Colonial Pipeline ve JBS saldırıları da dahil olmak üzere yüksek profilli fidye yazılımı saldırılarının hemen ardından “fidye yazılımını” terörizmle benzer bir öncelik düzeyine çıkardığını ve “ulusal güvenliğe karşı bir tehdit” olarak gördüğünü duyurdu.

İlgili Haber:  Cardano, Coinbase Listelemesinin Etkisiyle Yükselirken; Bitcoin Kayıplarını Telafi Etmeye Çalışıyor

Başkan Biden ayrıca siber saldırılarla mücadele etmek ve kripto paradaki fidye ödemelerini takip etmek amacıyla bir “fidye yazılımı görev gücü” kurulması talimatı verdi.

Kötü niyetli aktörlerin bu teknolojiyi ne kadar etkin bir şekilde kullanabileceğini gösteren çok sayıda kanıt göz önüne alındığında; ABD’deki kripto para ve ulusal güvenlik konusundaki endişeler haklı görünüyor.

Bu yılın başlarında Hamas, İsrail ile devam eden çatışmasının ortasında Bitcoin bağışlarında önemli bir artış olduğunu duyurdu. Öte yandan bir neo-Nazi web sitesinin kurucusu olan Andrew Anglin’in de Ocak 2017’den bu yana neredeyse 5 milyon Dolar değerinde Bitcoin bağışı aldığı tespit edildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar