8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Hillary Clinton, Bazı Kripto Borsalarının Rus Kullanıcıları Engellememe Kararını “Hayal Kırıklığı” Olarak Niteledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle birlikte başta AB ve NATO ülkeleri olmak üzere uluslararası toplum tepki göstermişti. Bu tepkilerden en önemlisi Rusya’ya getirilen ekonomik yaptırımlar oldu. Bu yaptırımlar arasında Rusya’nın SWIFT sisteminden çıkarılması da var.

Binance indirim kodu

Ukrayna Başbakan Yardımcısı, geçtiğimiz hafta kripto borsalarına Rus kullanıcıları engellemeleri çağrısında bulunmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, kripto borsalarını Rus kullanıcılarının adreslerini engellemeye çağırmıştı.

Fedorov daha önce de takipçilerinden Rus ve Belarus’lu politikacıların kripto cüzdan bilgilerini istemişti.

Fedorov’un talebinden sonra, önde gelen iki kripto borsası, platformlarındaki Rus hesaplarını dondurmayı reddetmişti.

Bir Binance sözcüsünün CNBC’ye verdiği demeçte, “Milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağız” dedi.

Kripto, dünyanın dört bir yanındaki insanlara daha fazla finansal özgürlük sağlamak içindir. İnsanların kriptolarına erişimini tek taraflı olarak yasaklamaya karar vermek, kriptonun var olma nedenine zıttır“.

Kraken CEO’su Jesse Powell, “Bu talebin gerekçesini anlıyorum ve Ukrayna halkına duyduğum derin saygıya rağmen, Kraken yasal bir zorunluluk olmaksızın Rus müvekkillerimizin hesaplarını donduramaz” dedi.

Powell, Rusların bu tür bir gerekliliğin yakın olabileceğinin “farkında” olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Hillary Clinton kripto borsalarını hedef aldı

Eski ABD başkan adayı Hillary Clinton MSNBC’ye yaptığı açıklamada Rus kullanıcıları engellememe kararı alan kripto borsalarını hedef aldı.

Clinton yaptığı açıklamada, Biden yönetimi ve AB tarafından alınan ekonomik yaptırım kararlarının doğru olduğunu ve buna herkesin uyması gerektiğini belirtti.

Clinton, “Bazı kripto borsalarının -hepsi değil, bazılarının- liberteryenizm felsefesi ya da adı her neyse bazı sebeplerden dolayı Rus kullanıcılarla iş yapmayı durdurmayı reddetmesi çok büyük bir hayal kırıklığı.. Herkes Rusya ekonomisini izole etmek için elinden geleni yapmalı” dedi.

İlgili Haber:  Ukrayna'dan Kritik Adım! Yakında Kripto Paralar ile Ödeme Yasallaşabilir

Hillary Clinton geçmişte de Bitcoin ve kripto para karşıtı söylemlerde bulunmuştu. Geçen sene Kasım ayında yaptığı açıklamada “Bitcoin, doları zayıflatabilir ve ekonomileri istikrarsızlaştırabilir” demişti. Benzer şekilde daha sonra yaptığı başka bir açıklamada da kripto para piyasasında Rusya ve Çin’in manipülasyonlarına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar