8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Hillary Clinton’dan Kripto Para Açıklaması: Çin ve Rusya’nın Manipülasyonlarına Dikkat Edilmeli!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Hillary Clinton kripto para endüstrisine dair açıklamalarda bulundu. Eski başkan adayı, Çin ve Rusya’nın bu teknolojiyi “manipüle” ettiğini; ABD’nin de bu manipülasyonlara karşı endüstriyi düzenlemesi gerektiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD eski başkan adayı Hillary Clinton, Biden yönetimini ABD’yi hem devlet hem de devlet dışı aktörlerden korumak için kripto para endüstrisini düzenlemeye davet etti.
  • Clinton, Çin ve Rusya gibi ülkelerin kripto endüstrisi de dahil olmak üzere çeşitli teknoloji araçlarını “manipüle” ettiğini dile getirdi.

ABD eski başkan adayı Hillary Clinton, Biden yönetimini ABD’yi hem devlet hem de devlet dışı aktörlerden korumak için kripto para endüstrisini düzenlemeye davet etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Çin ve Rusya, Kripto Para Endüstrisini Manipüle Ediyor”

MSNBC TV sunucusu Rachel Maddow ile konuşan Clinton, Çin ve Rusya gibi sosyal medya, teknoloji platformları ve kripto para dahil “çeşitli teknolojileri manipüle eden” devletler hakkında geniş kapsamlı bir konuşma yaptı.

Clinton, bu anlamda ABD’de ortaya çıkan “kripto piyasalarını düzenleme ihtiyacına” dikkat çekti.

Eski başkan adayı konu ile ilgili, “Yalnızca Çin veya Rusya gibi her türlü teknolojiyi kendi çıkarları için manipüle eden devletler ile ilgilenmiyoruz. Aynı zamanda rezerv para birimimiz Doları istikrarsızlaştıran devlet dışı aktörlere de dikkat çekiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Kripto Endüstrisi, Doları Zayıflatıyor”

Bu, Clinton’un kripto para ve daha geniş anlamda “ulusal güvenlik tehditleri” hakkında yaptığı ilk açıklama değil.

Daha geçen hafta Clinton, kripto endüstrisinin potansiyel olarak ABD Dolarını zayıflatabileceğini ve “yanlış ellerde veya yanlış insanlarla ittifaklarda kullanıldığında” bu endüstrinin ulus devletler ve küresel pazarlar için doğrudan bir tehdit oluşturabileceğini dile getirmişti.

Dünkü uyarısı sırasında Clinton, harekete geçmesi adına Biden yönetimine bir çağrıda bulundu. Eski başkan adayı, “Biden yönetiminin ele alması gereken çok büyük sorunlar var ve ben fazla zamanımız olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar