29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Hillary Clinton’dan Kripto Para Açıklaması: Çin ve Rusya’nın Manipülasyonlarına Dikkat Edilmeli!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 ay önce

Binance indirim kodu

Hillary Clinton kripto para endüstrisine dair açıklamalarda bulundu. Eski başkan adayı, Çin ve Rusya’nın bu teknolojiyi “manipüle” ettiğini; ABD’nin de bu manipülasyonlara karşı endüstriyi düzenlemesi gerektiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD eski başkan adayı Hillary Clinton, Biden yönetimini ABD’yi hem devlet hem de devlet dışı aktörlerden korumak için kripto para endüstrisini düzenlemeye davet etti.
  • Clinton, Çin ve Rusya gibi ülkelerin kripto endüstrisi de dahil olmak üzere çeşitli teknoloji araçlarını “manipüle” ettiğini dile getirdi.

ABD eski başkan adayı Hillary Clinton, Biden yönetimini ABD’yi hem devlet hem de devlet dışı aktörlerden korumak için kripto para endüstrisini düzenlemeye davet etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

“Çin ve Rusya, Kripto Para Endüstrisini Manipüle Ediyor”

MSNBC TV sunucusu Rachel Maddow ile konuşan Clinton, Çin ve Rusya gibi sosyal medya, teknoloji platformları ve kripto para dahil “çeşitli teknolojileri manipüle eden” devletler hakkında geniş kapsamlı bir konuşma yaptı.

Clinton, bu anlamda ABD’de ortaya çıkan “kripto piyasalarını düzenleme ihtiyacına” dikkat çekti.

Eski başkan adayı konu ile ilgili, “Yalnızca Çin veya Rusya gibi her türlü teknolojiyi kendi çıkarları için manipüle eden devletler ile ilgilenmiyoruz. Aynı zamanda rezerv para birimimiz Doları istikrarsızlaştıran devlet dışı aktörlere de dikkat çekiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Kripto Endüstrisi, Doları Zayıflatıyor”

Bu, Clinton’un kripto para ve daha geniş anlamda “ulusal güvenlik tehditleri” hakkında yaptığı ilk açıklama değil.

Daha geçen hafta Clinton, kripto endüstrisinin potansiyel olarak ABD Dolarını zayıflatabileceğini ve “yanlış ellerde veya yanlış insanlarla ittifaklarda kullanıldığında” bu endüstrinin ulus devletler ve küresel pazarlar için doğrudan bir tehdit oluşturabileceğini dile getirmişti.

Dünkü uyarısı sırasında Clinton, harekete geçmesi adına Biden yönetimine bir çağrıda bulundu. Eski başkan adayı, “Biden yönetiminin ele alması gereken çok büyük sorunlar var ve ben fazla zamanımız olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend