12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Hıncal Uluç’tan İlginç Bitcoin İması

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ünlü köşe yazarı Hıncal Uluç gazetesindeki köşe yazısında Bitcoin’den bahsetti.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in Türk köşe yazarları tarafından ele alınması genellikle nadir gerçekleşir. Maalesef çok fazla bu konuyla ilgili analizler de ana akım Türk basınında yer almaz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fakat ilk defa Hıncal Uluç kendi köşesinde Bitcoin’den bahsetti. “Ne ki, bitcoin” başlığıyla başladığı yazıda, son zamanlarda sıklıkla NTV’nin internet sitesinde gözüne çarpan bir durumdan bahsetti. Uluç, gerek tablet gerekse cep telefonundan önüne düşen haberlere baktığında -özellikle NTV kaynaklı- “bitcoin sayesinde milyoner olanlarla” ilgili haberlerin sıklaştığını belirtti.

Uluç yazısına şöyle devam etti;

Son zamanlarda NTV kaynaklı haberlerde bir şey gözüme battı. Çok ilginç bir son dakika haberi.. Tıklıyorum.. Okuyorum, altında başka haber başlıkları.. Ama bir konu hep var.. “Bitcoin ile nasıl kolay ve nasıl kısa zamanda zengin olunmuş, onun haberleri..” Mesela 17 yaşında bir çocuk 3 ayda milyoner olmuş..

NTV’nin özellikle bu tür haberleri sıklıkla yaptığını belirten Uluç yazısına şöyle devam etti;

Yahu hemen her defasında “Davet” haberinin altında bitcoinle kolay ve hızlı zengin olanlar anlatılır mı? Bu gizli reklama girmez mi? Suç değil mi? Yeni bir “Tosun Çiftliği” olayı mı yaratılıyor?

İlginç İma

Hıncal Uluç yazının devamında NTV patronu Ferit Şahenk’in işlerinin iyi gitmediğini, pandemiden dolayı yeme, içme ve eğlence sektörünün ciddi darbe aldığını ve Türk işadamının bundan etkilendiğini, dolayısıyla farklı yatırım fırsatları arıyor olabileceğini belirtti.

Uluç yazısını şu soruyla bitirdi; “Bozulan işleri bitcoin mi düzeltecek acaba?

Özellikle ABD’de kurumsal firmaların her geçen gün bitcoin’e olan ilgisi bilinen bir gerçek. Bakalım Türk işadamlarından ilk kim veya kimler bitcoin’e kurumsal anlamda yatırım yapacak. Bunu zamanla göreceğiz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar