Hıncal Uluç’tan İlginç Bitcoin İması

Son güncelleme: 2 ay önce

Ünlü köşe yazarı Hıncal Uluç gazetesindeki köşe yazısında Bitcoin’den bahsetti.

Bitcoin’in Türk köşe yazarları tarafından ele alınması genellikle nadir gerçekleşir. Maalesef çok fazla bu konuyla ilgili analizler de ana akım Türk basınında yer almaz.

Fakat ilk defa Hıncal Uluç kendi köşesinde Bitcoin’den bahsetti. “Ne ki, bitcoin” başlığıyla başladığı yazıda, son zamanlarda sıklıkla NTV’nin internet sitesinde gözüne çarpan bir durumdan bahsetti. Uluç, gerek tablet gerekse cep telefonundan önüne düşen haberlere baktığında -özellikle NTV kaynaklı- “bitcoin sayesinde milyoner olanlarla” ilgili haberlerin sıklaştığını belirtti.

Uluç yazısına şöyle devam etti;

Son zamanlarda NTV kaynaklı haberlerde bir şey gözüme battı. Çok ilginç bir son dakika haberi.. Tıklıyorum.. Okuyorum, altında başka haber başlıkları.. Ama bir konu hep var.. “Bitcoin ile nasıl kolay ve nasıl kısa zamanda zengin olunmuş, onun haberleri..” Mesela 17 yaşında bir çocuk 3 ayda milyoner olmuş..

NTV’nin özellikle bu tür haberleri sıklıkla yaptığını belirten Uluç yazısına şöyle devam etti;

Yahu hemen her defasında “Davet” haberinin altında bitcoinle kolay ve hızlı zengin olanlar anlatılır mı? Bu gizli reklama girmez mi? Suç değil mi? Yeni bir “Tosun Çiftliği” olayı mı yaratılıyor?

İlginç İma

Hıncal Uluç yazının devamında NTV patronu Ferit Şahenk’in işlerinin iyi gitmediğini, pandemiden dolayı yeme, içme ve eğlence sektörünün ciddi darbe aldığını ve Türk işadamının bundan etkilendiğini, dolayısıyla farklı yatırım fırsatları arıyor olabileceğini belirtti.

Uluç yazısını şu soruyla bitirdi; “Bozulan işleri bitcoin mi düzeltecek acaba?

Özellikle ABD’de kurumsal firmaların her geçen gün bitcoin’e olan ilgisi bilinen bir gerçek. Bakalım Türk işadamlarından ilk kim veya kimler bitcoin’e kurumsal anlamda yatırım yapacak. Bunu zamanla göreceğiz.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın