29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Hindistan, Bitcoin’i Yasaklayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir habere göre, Hindistan’da Bitcoin ve diğer kripto paraları yasaklayacak bir yasa tasarısı yakın zamanda hayata geçirilecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İsmini vermeyen bir Maliye Bakanlığı yetkilisi, Hindistan’daki olası düzenlemelere ilişkin açıklamalar yaptı.
  • O isme göre Hindistan, Bitcoin ve diğer kripto paraları tamamen yasaklayacak.
  • Devlet, yalnızca ulusal dijital para birimine izin verecek.

Kimliğini açıklamayan kıdemli bir Maliye Bakanlığı yetkilisi, Bloomberg’e konuştu. Ona göre, Hindistan kripto para işlemlerini tamamen yasaklayacak. Bu konudaki taslak tasarının kabul edilme ihtimali hayli yüksek.

Binance indirim kodu

Yasanın Ardından Geçiş Süreci Başlayacak

Yetkili, yasa kabul edildiği takdirde, yeni bir sürecin başlayacağını belirtti. Bu noktada kripto para sahipleri ve şirketler, faaliyetlerini tamamlamak için 3 – 6 ay arasında bir geçiş süresine sahip olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ülkenin Maliye Bakanı Anurag Thakur, Bitcoin ve diğer kripto paralar için daha fazla düzenleme olması gerektiğini sürekli dile getiriyor.

Bu husustaki Kripto Para ve Resmi Dijital Para Yasası / Yönetmeliği 2021, henüz resmi olarak yayınlanmadı. Ancak Hindistan’ın tüm “özel kripto paraları” yasaklaması muhtemel görünüyor. Yalnızca Hindistan tarafından yaratılacak ulusal bir dijital para biriminin kullanılmasına izin verilecek.

Hindistan’ın Bitcoin Tarihi

Hindistan’ın geçmişte de Bitcoin ve diğer kripto para şirketleriyle negatif bir ilişkisi vardı. Nisan 2018’de Hindistan Merkez Bankası, bankaların kripto şirketleriyle çalışmasını fiilen yasakladı. Bu, kripto şirketlerinin bölgede faaliyet göstermeye devam etmesini son derece zorlaştırdı. Ardından da birçok borsa kapanma kararı aldı.

Bu durum, geçen yılın ortasında, yüksek mahkeme tarafından bozuldu. Birçok yerel işletme kavganın ardından ülkeye döndü. Yine de hükümet baskısı devam etti. Bu süreçte tüm bankalar kripto para şirketleri ile iş yapma konusunda isteksiz davrandı.

İlgili Haber:  Çift Harcama

Unocoin kurucu ortağı BV Harish, konu ile ilgili Economic Times’a yaptığı açıklamada, “Bankacılar, kripto para işletmeleri için banka hesapları sağlamak istiyor. Ancak bunun için kısıtlama olmadığını resmi olarak bildiren yeni RBI genelgelerine ihtiyaç duyuyorlar.” dedi.

Ve şimdi, tüm bu yeniden inşa süreci yine büyük bir belirsizlikle karşı karşıya kalıyor. Açıkça Hindistan’daki kripto para şirketleri için yolun sonu gelmiş gibi görünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar