10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Hindistan, Kripto Para Ticaretine Kısıtlamalar Getiriyor: Yabancı Borsalar Yasaklanabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hindistan, kripto para ticaretine çeşitli kısıtlamalar getirmeyi düşünüyor. Ülke içindeki kripto para işlemleri meşrulaştırılabilir; ancak yabancı borsaların ülkede faaliyet göstermesinin yasaklanacağı söyleniyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Hindistan, kripto para ticaretine çeşitli kısıtlamalar getirmeyi düşünüyor.
  • Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), yabancı borsaların Hindistan’da faaliyet göstermesini yasaklayabilir.

Hindistan’daki yeni kripto para yasasının Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI) tarafından düzenleneceği açıklandı. SEBI, yabancı borsaların Hindistan’da faaliyet göstermesini yasaklayabilir.

Binance indirim kodu

Hindistan’daki Kripto Para Ticareti Yerel Borsalara Taşınacak

Yerel haber ajansı NDTV’ye göre ilerleyen süreçte Hindistan’daki kripto para sahipleri için bir “son tarih” ilan edilecek ve yatırımcıların bu tarihe kadar kripto paralarını ülkedeki yerel borsalara taşıması istenecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yerel yayın organı Livemint’e göre Hindistan 10 milyondan fazla kripto para yatırımcısına ev sahipliği yapıyor ve Hintliler kripto para ticaretine giderek daha fazla ilgi gösteriyor. Ticaret hacmine göre Hindistan’ın en büyük kripto borsalarından biri olan WazirX, son zamanlarda platformundaki kullanıcı etkinliğinin rekor seviyede arttığını bildirdi.

Hindistan’ın Kripto Para Endişeleri

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman daha öncesinde artan dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle ülkedeki kripto para ticareti konusunda çeşitli endişelerini dile getirmişti.

Başbakan Narendra Modi’nin 18 Kasım’da yayınladığı bir tweette ise “gençlerin kripto para şımarıklığını bırakması gerektiği” belirtildi. Bu tweet, ülkede olası bir yasak mı olacak sorusunu akla getirdi.

Hindistan ayrıca kripto para ile ilgili “yanıltıcı” reklamları kısıtlamak için bazı önlemler almaya da hazırlanıyor; ancak bu tür önlemleri vurgulayan somut bir karar henüz hükümet tarafından açıklanmadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar