29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Hindistan, Kripto Para Ticaretine Kısıtlamalar Getiriyor: Yabancı Borsalar Yasaklanabilir

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Hindistan, kripto para ticaretine çeşitli kısıtlamalar getirmeyi düşünüyor. Ülke içindeki kripto para işlemleri meşrulaştırılabilir; ancak yabancı borsaların ülkede faaliyet göstermesinin yasaklanacağı söyleniyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Hindistan, kripto para ticaretine çeşitli kısıtlamalar getirmeyi düşünüyor.
  • Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), yabancı borsaların Hindistan’da faaliyet göstermesini yasaklayabilir.

Hindistan’daki yeni kripto para yasasının Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI) tarafından düzenleneceği açıklandı. SEBI, yabancı borsaların Hindistan’da faaliyet göstermesini yasaklayabilir.

Binance indirim kodu

Hindistan’daki Kripto Para Ticareti Yerel Borsalara Taşınacak

Yerel haber ajansı NDTV’ye göre ilerleyen süreçte Hindistan’daki kripto para sahipleri için bir “son tarih” ilan edilecek ve yatırımcıların bu tarihe kadar kripto paralarını ülkedeki yerel borsalara taşıması istenecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Yerel yayın organı Livemint’e göre Hindistan 10 milyondan fazla kripto para yatırımcısına ev sahipliği yapıyor ve Hintliler kripto para ticaretine giderek daha fazla ilgi gösteriyor. Ticaret hacmine göre Hindistan’ın en büyük kripto borsalarından biri olan WazirX, son zamanlarda platformundaki kullanıcı etkinliğinin rekor seviyede arttığını bildirdi.

Hindistan’ın Kripto Para Endişeleri

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman daha öncesinde artan dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle ülkedeki kripto para ticareti konusunda çeşitli endişelerini dile getirmişti.

Başbakan Narendra Modi’nin 18 Kasım’da yayınladığı bir tweette ise “gençlerin kripto para şımarıklığını bırakması gerektiği” belirtildi. Bu tweet, ülkede olası bir yasak mı olacak sorusunu akla getirdi.

Hindistan ayrıca kripto para ile ilgili “yanıltıcı” reklamları kısıtlamak için bazı önlemler almaya da hazırlanıyor; ancak bu tür önlemleri vurgulayan somut bir karar henüz hükümet tarafından açıklanmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend