8 Ağustos 2022, Pazartesi
25.6 C
İstanbul

Hindistan’da Kontrolden Çıkan Covid Dalgası İçin 3.3 Milyon Dolarlık Kripto Para Desteği

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçen yıl kripto para yatırımcıları için oldukça iyi geçti. Bu yatırımcılardan bazıları, Hindistan’da kontrolden çıkan son Covid dalgasının atlatılmasına yardımcı olmak için 3.3 milyon Dolarlık destek sağladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Hindistan’da kontrolden çıkan Covid dalgası için bir kripto para toplama etkinliğinde 3.3 milyon Dolar destek sağlandı.
  • Hindistan’da koronavirüsten kaynaklanan ölüm sayısı 200.000’i geçti.

Hindistan’daki blockchain ağı Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Cumartesi günü, “Bir Covid yardım kampanyası düzenleyeceğim.” diye tweet attı.

Binance indirim kodu

Ethereum Kurucusundan 600 Bin Dolarlık Destek

Nailwal, bu kampanya için en iyi bildiği dünyayı tercih etti: Kripto. Nailwal’ın yardım kampanyası kapsamında Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin 600 bin Dolarlık değerinde bağış yaptı. Bunun yanında kripto girişimcisi Balaji Srinivasan ve Hubspot’un kurucusu Dharmesh Shah’ın da büyük miktarlarda destek sağladığı belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kampanya kapsamında şimdiye kadar toplam 3.3 milyon Dolarlık kripto bağış toplandı.

Gönüllüler ayrıca bir de web sitesi kurdular ve Nailwal’ın Dubai’de bir paravan şirket kurmasına yardım ettiler; Nailwal, bu şirket sayesinde kripto para olarak yapılan bağışları ABD Dolarına çevirecek. Daha sonrasında da bu miktarı oksijen tüpü, yiyecek ve tıbbi malzeme satın almaları adına hayır kurumlarına havale edecek.

Kripto Para İçin Örnek Bir Kullanım Alanı

Kampanya başkalarına da ilham verdi. Örneğin Hindistan’ın en büyük kripto borsası WazirX, sağlık harcamaları için 1.1 milyon Dolar bağış yapacağını ve müşterilerin de borsa aracılığıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir uygulama başlatacağını açıkladı.

WazirX CEO’su Nischal Shetty konu ile ilgili, “İnsanlar sormaya devam ediyor: Kripto’nun kullanım durumları nelerdir, nerede kullanılıyor? İşte şimdi bir örneğini görebilirler. İhtiyacı olan insanlara yardım etmek gibi oldukça önemli bir kullanım alanı var.” açıklamasını yaptı.

İlgili Haber:  BTC Vadeli İşlemlerinin %45'i İki Hafta İçinde Sona Ererken Bitcoin'in Açık Pozisyonu 8.8 Milyar Dolara Ulaştı

Tesla’nın Bitcoin satın alma çılgınlığı ve Coinbase’in halka açık olması gibi küresel ölçekteki haberlerin de Hindistan’daki kripto para algısının gelişmesine yardımcı olduğu belirtiliyor. Bu gibi örnekler, kripto paraya daha fazla meşruiyet sağlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar