10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Hindistan’da Kripto Para Yasası ile İlgili Son Kararı Başbakan Verecek: Kapsamlı Bir Yasak Gelebilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin ülkedeki kripto para yasası taslağı ile ilgili son kararı vermesi bekleniyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ülkedeki kripto para düzenlemeleri ile ilgili nihai kararı vermeye hazır.
  • Kripto para yasası, ülkenin Maliye Bakanlığı tarafından tamamlandı; ancak tasarının belirli bölümleri bazı detaylı müzakereler gerektiriyor.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ülkedeki kripto para düzenlemeleri ile ilgili nihai kararı vermeye hazır. Birden fazla kaynağa göre kripto para yasası, ülkenin Maliye Bakanlığı tarafından tamamlandı; ancak tasarının belirli bölümleri bazı detaylı müzakereler gerektiriyor.

Binance indirim kodu

Hindistan’daki Kripto Para Yasası

Hindistan’da Perşembe günü önde gelen hükümet yetkililerinin katıldığı üst düzey bir toplantıda kripto para düzenlemelerine dair detaylar tartışıldı. Tartışmanın bu hafta bitimine kadar kadar devam edeceği ve ardından düzenleyici kurumların nihai kararlarını vereceği belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Perşembe günü yapılan toplantıda; Hindistan’daki kripto para faaliyetlerine “tam bir yasak” getirilmesi, “kısmi bir yasak” getirilmesi, tüm kripto ürün kategorilerinin “düzenlemeye tabi tutulması” veya sadece “bazı kripto para ürünlerinin düzenlenmesi” seçeneklerinin masaya yatırıldığı bildirildi.

Kripto para ile ilgili taslak düzenlemenin ayrıca Hindistan Merkez Bankası tarafından çıkarılacak dijital para birimi (CBDC) ile ilgili de bir dizi hüküm içerdiği belirtildi.

Son Söz Başbakanda

Üst düzey yetkililer arasındaki fikir tartışmalarının Hindistan’daki kripto para ticaretiyle ilgili avantajları ve dezavantajları tartacağı ve bunun ardından taslağın son kararı vermesi için ülkenin Başbakanı Modi’ye sunulacağı belirtildi.

Hindistan’da tasarının aslında son bütçe oturumunda sunulması planlanıyordu; ancak hükümet, öneri taslak üzerinde bazı bölümleri değiştirmek istediği için bu karar ertelendi. Ülkenin Maliye Bakanı Nirmala Sithraman da tasarının parlamentoya sunulmadan önce “Birlik Kabinesi” tarafından onaylanacağını belirtmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.
En Çok Okunanlar