25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Hindistan’da Kripto Para Yasası ile İlgili Son Kararı Başbakan Verecek: Kapsamlı Bir Yasak Gelebilir mi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin ülkedeki kripto para yasası taslağı ile ilgili son kararı vermesi bekleniyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ülkedeki kripto para düzenlemeleri ile ilgili nihai kararı vermeye hazır.
  • Kripto para yasası, ülkenin Maliye Bakanlığı tarafından tamamlandı; ancak tasarının belirli bölümleri bazı detaylı müzakereler gerektiriyor.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ülkedeki kripto para düzenlemeleri ile ilgili nihai kararı vermeye hazır. Birden fazla kaynağa göre kripto para yasası, ülkenin Maliye Bakanlığı tarafından tamamlandı; ancak tasarının belirli bölümleri bazı detaylı müzakereler gerektiriyor.

Binance indirim kodu

Hindistan’daki Kripto Para Yasası

Hindistan’da Perşembe günü önde gelen hükümet yetkililerinin katıldığı üst düzey bir toplantıda kripto para düzenlemelerine dair detaylar tartışıldı. Tartışmanın bu hafta bitimine kadar kadar devam edeceği ve ardından düzenleyici kurumların nihai kararlarını vereceği belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Perşembe günü yapılan toplantıda; Hindistan’daki kripto para faaliyetlerine “tam bir yasak” getirilmesi, “kısmi bir yasak” getirilmesi, tüm kripto ürün kategorilerinin “düzenlemeye tabi tutulması” veya sadece “bazı kripto para ürünlerinin düzenlenmesi” seçeneklerinin masaya yatırıldığı bildirildi.

Kripto para ile ilgili taslak düzenlemenin ayrıca Hindistan Merkez Bankası tarafından çıkarılacak dijital para birimi (CBDC) ile ilgili de bir dizi hüküm içerdiği belirtildi.

Son Söz Başbakanda

Üst düzey yetkililer arasındaki fikir tartışmalarının Hindistan’daki kripto para ticaretiyle ilgili avantajları ve dezavantajları tartacağı ve bunun ardından taslağın son kararı vermesi için ülkenin Başbakanı Modi’ye sunulacağı belirtildi.

Hindistan’da tasarının aslında son bütçe oturumunda sunulması planlanıyordu; ancak hükümet, öneri taslak üzerinde bazı bölümleri değiştirmek istediği için bu karar ertelendi. Ülkenin Maliye Bakanı Nirmala Sithraman da tasarının parlamentoya sunulmadan önce “Birlik Kabinesi” tarafından onaylanacağını belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend