29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Hisse Senetleri Düşerken Bitcoin Yükselişine Devam Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Küresel hisse senetleri ve ABD vadeli işlemleri bu sabah zayıf görünüyor ancak kripto tarafında bir yavaşlama belirtisi bulunmuyor. Mastercard ve Bank of New York Mellon, müşterilerin kripto paraları kullanmalarına izin verme planlarını açıkladıktan sonra Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Bu arada, Walt Disney dün etkileyici sonuçların ardından pazara girerken piyasalar Bumble’ın kurucusu Whitney Wolfe Herd’den yeni bir milyarder olarak bahsetmeye başladı.

Binance indirim kodu

Piyasa güncellemeleri

  • Asya

Büyük Asya endeksleri çoğunlukla daha düşük seviyelerde seyrederken Japon Nikkei %0.1 düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Çin ay yeni yılı tatilinin başlangıcı nedeniyle Şangay ve Hong Kong pazarları dün kapandı.

  • Avrupa

Avrupa borsaları kapıların dışında kaldı. Stoxx Europe 600, düşüşe geçmeden önce açılışta %0.3 daha düşüktü.

Britanya Adaları’nda böyle bir ekonomik zayıflık bulmak için 1709’a, Queen Anne dönemine geri gitmek gerekiyor. İngiltere ekonomisi geçen yıl %9.9 küçüldü ancak dördüncü çeyrekteki kazançlar sayesinde çift dipli durgunluktan kurtuldu.

Henüz şubat ayının başı olmasına rağmen Avrupa Komisyonu 2021 için fırtına bulutları beklemeye başladı. Resmi Euro bölgesi Gayri Safi Yurt İçi Hasıla tahmini, aşıların yaygınlaşmasının durgunlaşmasına neden olduğu için dün düşüş kaydetti.

  • Amerika Birleşik Devletleri

ABD vadeli işlemleri zayıf bir açılışa işaret ediyor. Ancak Nasdaq ve S&P 500 perşembe günü rekor kapanışları tamamladıktan sonra üç büyük borsa da haftayı yeşil renkte bitirmek için hızla ilerliyor.

İzlenecek bir hisse senedi ise Disney. Şirketin Disney + yayın hizmetinde şaşırtıcı derecede güçlü abone kazançları elde etmesinden sonra eğlence devinin hisseleri piyasa öncesi ticarette %1.6 arttı.

Öte yandan alım satım hacimleri tavan yapmaya ve bu durum, Wall Street’te kalpleri hızlandırmaya başladı. Geçen mart ayında piyasaların çöküşünden hemen önce buna benzer bir şey görülmüş olsa da bu sefer yatırımcı coşkusu günü yönetiyor gibi görünüyor.

  • Diğer varlıklara dair piyasa gelişmeleri

Altın dalgalı bir hafta daha yaşadı ve 1.820 dolar civarında işlem görmeye başladı.

Hisse senetleri yalpalarken dolar yükseldi.

Brent ticareti varil başına 60 doların biraz üzerinde seyrederken ham petrol daha düşük bir seviyede kaldı.

İlgili Haber:  Dogecoin Sahalarda! İngiltere Premier Lig Kulübü Watford, Yeni Sezonda Dogecoin Logolu Forma Giyecek

Bitcoin 47.000 doların üzerinde işlem görmeye ve çarpıcı haftalık kazançlarını sınırlamaya başladı.

Sayılar neler söylüyor?

  • 15.8 milyar hisse

Son üç haftada, ortalama günlük işlem hacmi ABD borsalarında 15.8 milyar hisseyi aştı. Bu neden önemli? Çünkü hisse senetlerinin tarihi bir şekilde çöktüğü geçen mart ayından bu yana böyle bir ticaret çılgınlığı görülmedi.

Genellikle artan hacimler ve fiyat dalgalanmaları birlikte hareket ederken Bloomberg’den Cormac Mullen, bu seferki dalgalanmanın fazla çok daha bastırılmış durumda olduğunu ve bunun da ticaret faaliyetlerindeki sıçramanın borsadaki coşkunluğun bir başka işareti olduğunu gösterdiğini söyledi. Bu sefer farklı olan şeyin, küçük yatırımcı ticaretindeki artış olduğunu öne süren Mullen, bu grubun ciddi bir yükseliş sergilediğini, tercih ettikleri alım satım opsiyonlarının, hisse senetlerinin sadece bir yöne gittiği bir yükseliş bahsi olduğunu söyledi.

Pepperstone Group’tan Chris Weston’ın ise çok sayıda çılgın spekülasyon belirtisi görüldüğünü ve bunun, küçük yatırımcı ticaretinin patlamasının bir parçası olduğunu açıkladı.

  • %85.3’lük düşüş

GameStop’un sene başından beri hisse fiyatı yatırımcıları kendine hayran bırakırken şimdilerde bu değer, 27 Ocak kapanışındaki yüksek seviyesinden %85.3’lik bir düşüş kaydetti.

  • %27 fiyat artışı

Haftanın en iyi performans gösteren varlığı, geçen haftadan bu yana %27 artışla Bitcoin oldu. Kripto için en büyük boğa koşularından biri yaşanırken bu sefer bu koşunun temeller üzerine inşa edildiği öne sürüldü.

Tesla’nın Bitcoin üzerine yaptığı 1.5 milyar dolarlık bahis, hiçbir şey olmasa da bu talebin her zamanki kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Sonrasında Mastercard ve BNY Mellon’un müşteriler arasında kripto para kullanımını kolaylaştırmak istediğine yönelik haberler, Big Finance arasındaki son açıklama ve kriptoda hepsi bir arada bulunan finans teknolojileri geldi. Kurumsal devler tarafından gerçekleştirilen bu tür bir kabul, bu 50 bin dolarlık Bitcoin fiyatı tahminlerini gün geçtikçe daha kaçınılmaz hale getiriyor.

Dogecoin rallisi 9 milyar dolara yükseldi ancak coinin yaratıcısı dahi bunun çılgınlık olduğunu düşünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar