5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Hollanda Hükümetinde Kripto Para Yasağı ile İlgili Görüş Ayrılığı Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra, hükümetin ekonomi danışmanı Pieter Hasekamp’ın önerdiği topyekun kripto yasağının iyi bir sonuç vermeyeceğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Hollanda hükümetinin ekonomi danışmanı Pieter Hasekamp, “kripto paraların üretim ve ticaretinin yasaklanması” çağrısında bulundu.
  • Ancak Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra, onunla aynı fikirde değil.

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, kripto paraları topyekun bir şekilde yasaklamanın hiçbir sorunu çözmeyeceğini ifade etti.

Binance indirim kodu

Ekonomi Danışmanı Kripto Paraların Yasaklanması Gerektiğini Savunuyor

Geçtiğimiz günlerde, hükümete bağlı Ekonomi Politikası Analizi Bürosu Direktörü Pieter Hasekamp, ​​Hollanda’da “kripto para üretim ve ticaretinin yasaklanması” yönünde çağrı yapmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Hasekamp, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin gibi kripto paralar ‘kötü’ bir para biriminin tüm özelliklerini taşıyor: Belirsiz köken, belirsiz değerleme ve gölge ticaret uygulamaları. Anonimlik özelliği, kripto parayı suçlular için elverişli bir araç haline getiriyor. Ayrıca bir hesap birimi, ödeme aracı ve değer deposu olarak da yeterince başarılı değil.” ifadelerini kullandı.

Maliye Bakanı, Kripto Parayı Yasaklamak Yerine Düzenlemeyi Tercih Ediyor

Maliye Bakanı Hoekstra ise Hasekamp’ın kripto paralarla ilgili endişelerini anlamış olsa da; onun önerdiği gibi bir topyekun yasağın iyi bir sonuç vermeyeceğini dile getiriyor. Hoekstra, bunun yerine, düzenleyici bir denetimin uygulanması gerektiğini düşünüyor.

Hasekamp ise bakanın bu fikrine karşı, “İhtiyatlı bir düzenleme geri tepebilir, bu kriptoyu gerçek bir finansal ürün olarak meşrulaştırır. Son gelişmeler, harekete geçme zamanının geldiğini gösteriyor. Ne kadar uzun süre beklersek, nihai çöküşün olumsuz sonuçları da o kadar büyük olacak.” görüşünü savunuyor.

Ancak Hasekamp’ın Hollanda siyasetinde karar verme yetkisi yok. Yönettiği büro, Ekonomik İşler ve İklim Politikası Bakanlığı’nın bir parçasıdır; ancak araştırmaları bağımsızdır ve tavsiyeleri bağlayıcı değildir.

İlgili Haber:  ABD Senatosu, Kripto Para Endüstrisinde Endişe Yaratan Tasarıyı Kabul Etti

Hollanda hükümet organlarındaki kripto para ile ilgili bu fikir ayrılığının nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar