Hollanda Hükümetinde Kripto Para Yasağı ile İlgili Görüş Ayrılığı Yaşandı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra, hükümetin ekonomi danışmanı Pieter Hasekamp’ın önerdiği topyekun kripto yasağının iyi bir sonuç vermeyeceğini düşünüyor.

blank

Haberin Özeti

  • Hollanda hükümetinin ekonomi danışmanı Pieter Hasekamp, “kripto paraların üretim ve ticaretinin yasaklanması” çağrısında bulundu.
  • Ancak Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra, onunla aynı fikirde değil.

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, kripto paraları topyekun bir şekilde yasaklamanın hiçbir sorunu çözmeyeceğini ifade etti.

blank

Ekonomi Danışmanı Kripto Paraların Yasaklanması Gerektiğini Savunuyor

Geçtiğimiz günlerde, hükümete bağlı Ekonomi Politikası Analizi Bürosu Direktörü Pieter Hasekamp, ​​Hollanda’da “kripto para üretim ve ticaretinin yasaklanması” yönünde çağrı yapmıştı.

Hasekamp, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin gibi kripto paralar ‘kötü’ bir para biriminin tüm özelliklerini taşıyor: Belirsiz köken, belirsiz değerleme ve gölge ticaret uygulamaları. Anonimlik özelliği, kripto parayı suçlular için elverişli bir araç haline getiriyor. Ayrıca bir hesap birimi, ödeme aracı ve değer deposu olarak da yeterince başarılı değil.” ifadelerini kullandı.

Maliye Bakanı, Kripto Parayı Yasaklamak Yerine Düzenlemeyi Tercih Ediyor

Maliye Bakanı Hoekstra ise Hasekamp’ın kripto paralarla ilgili endişelerini anlamış olsa da; onun önerdiği gibi bir topyekun yasağın iyi bir sonuç vermeyeceğini dile getiriyor. Hoekstra, bunun yerine, düzenleyici bir denetimin uygulanması gerektiğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Hasekamp ise bakanın bu fikrine karşı, “İhtiyatlı bir düzenleme geri tepebilir, bu kriptoyu gerçek bir finansal ürün olarak meşrulaştırır. Son gelişmeler, harekete geçme zamanının geldiğini gösteriyor. Ne kadar uzun süre beklersek, nihai çöküşün olumsuz sonuçları da o kadar büyük olacak.” görüşünü savunuyor.

Ancak Hasekamp’ın Hollanda siyasetinde karar verme yetkisi yok. Yönettiği büro, Ekonomik İşler ve İklim Politikası Bakanlığı’nın bir parçasıdır; ancak araştırmaları bağımsızdır ve tavsiyeleri bağlayıcı değildir.

Hollanda hükümet organlarındaki kripto para ile ilgili bu fikir ayrılığının nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend