27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Hollanda Merkez Bankası, Kripto Borsası Binance’nin Ülkede “Lisanssız” Faaliyet Gösterdiğini Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank, kripto borsası Binance’nin ülkede lisanssız faaliyet gösterdiğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • De Nederlandsche Bank, kripto borsası Binance’nin ülkede lisanssız faaliyet gösterdiğini duyurdu.
  • Açıklamaya göre, kripto para borsası, Hollanda’daki kara para aklama veya terörle mücadele finansmanı mevzuatına uygun değil.
  • Bu, bir merkez bankasının, Binance’i lisanssız faaliyet gösterdiği için ilk kez uyarması veya harekete geçmesi değil.

Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank’a (DNB) göre Binance, Hollanda’da uygun lisansı olmadan faaliyet gösteriyor.

Binance indirim kodu

“Binance, Hollanda’daki Gerekli Yasalara Uyum Sağlamıyor”

Banka bugün yayınlanan uyarıda, “Binance, gerekli yasal kaydı olmadan Hollanda’da kripto hizmetleri sağlıyor.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Açıklamaya göre, kripto para borsası, Hollanda’daki kara para aklama veya terörle mücadele finansmanı mevzuatına uygun değil. Banka, “Bu, müşterilerin kara para aklama veya terör finansmanına karışma riskini artırabilir.” ifadelerini kullandı.

Binance Baskısı Devam Ediyor

Bu, bir merkez bankasının veya finansal hizmetler düzenleyicisinin Binance’i lisanssız faaliyet gösterdiği için ilk kez uyarması veya harekete geçmesi değil.

Malezya’daki düzenleyiciler, Temmuz 2020’de bir “Yatırımcı Uyarı Listesi”nde yer almasına rağmen kripto borsasının ülkede yasa dışı faaliyet gösterdiğini iddia ederek borsaya karşı “yaptırım” eylemi başlattığını duyurdu.

Singapur Para Otoritesi sözcüsü de sonrasında yaptığı açıklamada, Binance’in ülkede geçerli bir lisansı olmadığını; ancak bir lisans almak için başvuru sürecinde olduğunu söyledi.

Aynı sözcü, Binance gibi “önemli sayıda” şirketin başvurularının reddedildiğinin de altını çizdi.

Tüm bunlara ek olarak; İngiltere, İtalya, Cayman Adaları, Malezya ve Japonya’daki düzenleyiciler de endüstrinin en büyük kripto borsası olan Binance’ye karşı benzer adımlar attı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar