1 Ekim 2022, Cumartesi
22.9 C
İstanbul

Hollandalı Yetkililer 2020 Yılında 360 ​​Milyon Dolarlık Nakit ve Kripto Para Ele Geçirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hollanda yetkilileri geçen yıl 300 milyon Eurodan fazla nakit ve kripto para ele geçirdi. Bunun 8 milyon Euroluk kısmı Bitcoin ve diğer kripto paralara aitti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 2020’de Hollandalı yetkililer 300 milyon Euro değerinden fazla nakit ve kripto paraya el koydu.
  • Bitcoin ve diğer kripto paralarda 8 milyon Euro’dan fazla ele geçirildi; bu, 2019’a göre önemli bir artış anlamına geliyor.

Hollanda adli makamları tarafından geçen hafta yapılan bir açıklamada, 2020 yılındaki ceza davalarında yaklaşık 303 milyon Euro (367 milyon Dolar) değerinde nakit ve kripto para ele geçirildiği belirtildi.

Binance indirim kodu

2019 Yılına Göre Önemli Bir Artış Yaşandı

Bu, toplam 258.1 milyon Euro (312.3 milyon Dolar) nakit ve kripto paraya el konulduğu 2019 yılına göre önemli bir artış anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2020’de ele geçirilen 303 milyon Euro’dan yaklaşık 8.2 milyon Euro’su (9.9 milyon Dolar) Bitcoin ve diğer kripto paralarda idi. Bu, yetkililerin 1.1 milyon Euro (1.3 milyon Dolar) değerinde kripto para ele geçirdiği bir önceki yıla göre oldukça önemli bir artış.

Hollandalı bir savcı olan Anita van Dis’e göre, bu büyük oranda Hollanda kolluk kuvvetlerinin kripto balinalarına ait bir dizi cüzdanı ele geçirmiş olmasından kaynaklanıyor.

ABD, 2014’den Bu Yana 9.7 Milyar Dolarlık Kripto Para Satışı Gerçekleştirdi

Van Dis ayrıca, “Kripto paraların kötüye kullanılmasını içeren belirli suç türlerinde keskin bir artış görüyoruz.” diye de ekledi. Ayrıca kripto para ele geçiren diğer ülkelerden farklı olarak Hollanda yetkilileri, kripto parayı derhal Euro’ya çeviriyor.

Kripto para politika danışmanı Reiner Bredenood, NLTimes’a verdiği demeçte, “Suç varlıkları ile spekülasyon yaptığımız izlenimini vermek istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Binance'deki Bitcoin Ticareti Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

ABD ve İngiltere gibi ülkeler ise ele geçirilen kripto paraları halka açık olarak satıyor. 2014’ten bu yana ABD tek başına 185.230 BTC (bugünün fiyatlarında 9.7 milyar Doların üzerinde) seviyesinde açık artırma gerçekleştirdi.

Kasım 2020’de ABD Adalet Bakanlığı, şu anda feshedilmiş olan darknet pazarı Silk Road ile bağlantılı 1 milyar Dolarlık Bitcoin’e el konulduğunu duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar