Hollandalı Yetkililer 2020 Yılında 360 ​​Milyon Dolarlık Nakit ve Kripto Para Ele Geçirdi

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Hollanda yetkilileri geçen yıl 300 milyon Eurodan fazla nakit ve kripto para ele geçirdi. Bunun 8 milyon Euroluk kısmı Bitcoin ve diğer kripto paralara aitti.

blank

Haberin Özeti

  • 2020’de Hollandalı yetkililer 300 milyon Euro değerinden fazla nakit ve kripto paraya el koydu.
  • Bitcoin ve diğer kripto paralarda 8 milyon Euro’dan fazla ele geçirildi; bu, 2019’a göre önemli bir artış anlamına geliyor.

Hollanda adli makamları tarafından geçen hafta yapılan bir açıklamada, 2020 yılındaki ceza davalarında yaklaşık 303 milyon Euro (367 milyon Dolar) değerinde nakit ve kripto para ele geçirildiği belirtildi.

blank

2019 Yılına Göre Önemli Bir Artış Yaşandı

Bu, toplam 258.1 milyon Euro (312.3 milyon Dolar) nakit ve kripto paraya el konulduğu 2019 yılına göre önemli bir artış anlamına geliyor.

2020’de ele geçirilen 303 milyon Euro’dan yaklaşık 8.2 milyon Euro’su (9.9 milyon Dolar) Bitcoin ve diğer kripto paralarda idi. Bu, yetkililerin 1.1 milyon Euro (1.3 milyon Dolar) değerinde kripto para ele geçirdiği bir önceki yıla göre oldukça önemli bir artış.

Hollandalı bir savcı olan Anita van Dis’e göre, bu büyük oranda Hollanda kolluk kuvvetlerinin kripto balinalarına ait bir dizi cüzdanı ele geçirmiş olmasından kaynaklanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

ABD, 2014’den Bu Yana 9.7 Milyar Dolarlık Kripto Para Satışı Gerçekleştirdi

Van Dis ayrıca, “Kripto paraların kötüye kullanılmasını içeren belirli suç türlerinde keskin bir artış görüyoruz.” diye de ekledi. Ayrıca kripto para ele geçiren diğer ülkelerden farklı olarak Hollanda yetkilileri, kripto parayı derhal Euro’ya çeviriyor.

Kripto para politika danışmanı Reiner Bredenood, NLTimes’a verdiği demeçte, “Suç varlıkları ile spekülasyon yaptığımız izlenimini vermek istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

ABD ve İngiltere gibi ülkeler ise ele geçirilen kripto paraları halka açık olarak satıyor. 2014’ten bu yana ABD tek başına 185.230 BTC (bugünün fiyatlarında 9.7 milyar Doların üzerinde) seviyesinde açık artırma gerçekleştirdi.

Kasım 2020’de ABD Adalet Bakanlığı, şu anda feshedilmiş olan darknet pazarı Silk Road ile bağlantılı 1 milyar Dolarlık Bitcoin’e el konulduğunu duyurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend