26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Honduras, İlk Bitcoin ATM’sini Açtığını Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

TGU Consulting Group, Bitcoin ATM’sini Honduras’ın başkenti ve ekonomi merkezi olan Tegucigalpa’ya kurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Honduras, ilk Bitcoin ATM’sinin hizmet vermeye başladığını duyurdu.
  • Honduras’taki ATM şimdilik sadece 380 Dolara kadar Bitcoin alımlarına izin veriyor.

Diğer Latin Amerika ülkelerinin ayak izlerini takip eden Honduras, vatandaşlarının Bitcoin’e erişmesini kolaylaştırıyor.

Binance indirim kodu

Honduras İçin Bir İlk

Birkaç gün önce, ülke ilk Bitcoin ATM’sinin açıldığını duyurdu. Bitcoin ATM, Honduras’ın başkenti ve ekonomi merkezi olan Tegucigalpa’da TGU Consulting Group tarafından kuruldu. Reuters’e göre, “La bitcoinera” (ATM’nin takma adı), bölgedeki artan kripto para talebini karşılamayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

TGU Consulting Group’un 28 yaşındaki sahibi Juan Mayén, Bitcoin ATM’sinin Honduraslıların daha önce düzenlenmemiş eşler arası ticaret platformları aracılığıyla veya şahsen yapılacak kripto para ticaretini kolaylaştıracağını söyledi.

Honduras’taki ATM şimdilik sadece 380 Dolara kadar Bitcoin alımlarına izin veriyor. Ayrıca kullanıcılar, yasaların öngördüğü “müşterinizi tanıyın” gerekliliklerine uymak, kimlik belgelerini taramak ve gerekli formları doldurmak zorunda.

Mayén, Reuters’e verdiği demeçte, Bitcoin ATM’sinin fazla talep görmesi halinde TGU Consulting Group’un Honduras’taki diğer şehirlere de aynı ATM’yi kurabileceğini söyledi.

Latin Amerika ve Bitcoin

Honduras, Bitcoin ATM’lerini kullanan Latin Amerika ülkeleri listesine katıldı. Endüstri takipçisi Coin ATM Radar’a göre, Bitcoin ATM’leri özellikle El Salvador, Kosta Rika ve Panama’da aktif ve yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Coin ATM Radar’ın rakamlarına göre Latin Amerika genelinde, Kolombiya, Brezilya ve Arjantin en çok Bitcoin ATM’sine sahip olan ülkeler. Honduras’taki yeni ATM ile birlikte bölgedeki toplam ATM sayısı da 90’a çıkmış oluyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar