5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Hong Kong’da Sürdürülebilir Bitcoin ve Ethereum Madencilik Girişimleri Başlatılıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Girişim, işletme süreci boyunca sürdürülebilir enerji uygulamalarından yararlanmayı amaçlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Powercrypto Holdings, Hong Kong’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için sürdürülebilir kripto para madencilik girişimi başlattığını duyurdu.
  • Powercrypto’nun hedefi, Kuzey Amerika ve Asya pazarlarında BTC ve ETH hash oranını artırmak.

Blockchain yazılım sağlayıcısı Powerbridge Technologies’in yan kuruluşu olan Powercrypto Holdings, Hong Kong’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için sürdürülebilir kripto para madencilik girişimi başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Powercrypto’nun Amacı

Şirket, 60 PH/s hash hızında çalışan 600 BTC madencilik makinesinden oluşan toplam 2.600 birinci sınıf madencilik teçhizatının yanı sıra 1.000 GH/s hash gücüne sahip 2.000 ETH madencilik makinesini devreye almayı planlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Duyuruya göre, Powercrypto’nun bu girişim ile birlikte nihai hedefi, Kuzey Amerika ve Asya pazarlarında BTC ve ETH hash oranını artırmak.

Son veriler, Bitcoin’in saniyede “terahash” olarak ölçülen mevcut hash oranının yedi günlük ortalamada 150.29m olduğunu ortaya koyuyor. Bu değer, Haziran ayında son iki yılın en düşük seviyesi olarak kaydedilen 84.8m’den oldukça yüksek bir seviye.

Powerbridge Technologies Başkanı Stewart Lor, şirketinin hem finansal hem de çevresel açıdan bu girişimin geleceğine ilişkin olumlu beklentilerini basınla paylaştı.

Lor, konu ile ilgili, “Kripto para madenciliği işinde küresel bir aktör olarak piyasada konumlandığımız için çok heyecanlıyız. Yüksek performanslı çevre dostu kripto madenciliği filolarımızın gelirimizi önemli ölçüde artırmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hong Kong Yönetimi ve Kripto Para

Ayrıca, Pazartesi günü, Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) nasıl çalışabileceği ile ilgili analizlerinin yer aldığı bir “whitepaper” yayınladı.

CBDC girişimi, Hong Kong’un bölge altyapısını modern talepler doğrultusunda geliştirmeye yönelik “Fintech 2025” vizyonunun bir parçası idi. Yönetim, bu alana sıcak bakmasına rağmen kripto para alanına yönelik Çin benzeri “negatif” bir tutum sergiledi. Hong Kong şu anda siyasi olarak Çin’in “özel bir idari bölgesi” olarak yönetiliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar