28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Hükümetler Bitcoin’i Yasadışı İlan Edebilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Milyarder hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, hükümetlerin Bitcoin’i “yasadışı ilan edeceğini” savunuyor. Kripto endüstrisi ise aynı fikirde değil.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Milyarder hedge fonu sahibi Ray Dalio, geçen hafta Bitcoin’in kötü bir yatırım olduğunu ve hükümetlerin sonunda onu yasaklayacağını iddia etti.
  • Kripto endüstrisi ise Dalio ile aynı fikirde değil.
  • Ancak sektördeki bazıları bunun halihazırda gerçekleşmekte olduğunu söylüyor.

Milyarder yatırımcı Ray Dalio, hükümetlerin sonunda Bitcoin’i yasaklayacağını savunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dalio, ayrıca, kripto para birimi dalgalanmasının onu altına kıyasla kötü bir yatırım yaptığını da sözlerine ekledi.

Ancak kripto topluluğu Dalio’ya karşı çıkmak için geç kalmadı. Varlık kontrol paneli SatWorth’u çalıştıran Moon Capital tarafından Twitter’da yayınlanan bir açıklama söz konusu tartışmayı başlattı.

Tweet, Dalio’nun teorisini eleştirerek, “Birisi bu argümanı sunuyorsa, Bitcoin’in şimdiye kadar keşfedilmiş, dünyanın en değerli maddi varlığı olduğunu kabul etmiş demektir. Bitcoin’in o kadar inanılmaz derecede değerli hale geleceğini ve hükümetleri tehdit edebileceğini anlamışlar.”

“Bitcoin Yasaklamak Onu Bitirmez”

Söz konusu tweetin altında yer alan bir başka tweette ise “Bitcoin yasaklamak, Bitcoin’i öldürmez. Bitcoin’i öldürmek için her Bitcoin sahibini fiziksel olarak bulmanız ve bilgisayarlarını imha etmeniz gerekir.” ifadesi yer aldı.

Tweet, kripto ve finans uzmanları tarafından defalarca paylaşıldı. Eski hedge fonu yöneticisi ve hükümetlerin daha önce altını yasaklamaya çalıştığından bahseden Real Vision CEO’su Raoul Pal da tweeti paylaşanlar arasındaydı.

Kripto borsası ShapeShift’in CEO’su Erik Voorhees de aynı şekilde tartışmaya katıldı. Hükümetlerin gerçekten de Bitcoin’i yasadışı ilan etmeye çalışabilecekleri konusunda Dalio ile aynı fikirde olsa da böyle bir yasağın nihayetinde başarısız olacağını da sözlerine ekledi.

İlgili Haber:  Savcılar, Ünlü İsimlerin de Karıştığı Dolandırıcılık Davasında En Ciddi Cezaları Talep Ediyor

Yasaklama Yerine Düzenleyici Uygulamalar Yapılır

The Crypto Curator haber sitesinin baş küratörü Paul McNeal, Decrypt’e yaptığı açıklamalarda, “Dalio’nun böyle açıklamalar yapacak kadar eğitimli olmadığına inanıyorum.” dedi.

McNeal ayrıca, “Hükümetin uygulanabilecek bir yasağı nasıl yürürlüğe koyabileceğini anlamıyorum. Hükümetin onu kontrol etmek için çeşitli düzenlemeler uygulamaya koyacağına inanıyorum. Bu noktada yapabileceklerinin en iyisi bu. ” diye de ekledi.

Bununla birlikte, kripto yatırımcısı ve Bitcoin.com’un kurucusu Roger Ver, meslektaşlarından farklıydı. O böyle bir yasağın halihazırda gerçekleştiğini iddia etti.

Bitcoin Cash savunucusu, “IRS, Bitcoin’in para olmadığına karar verdi ve tüm küçük engelleyici kurumlar, IRS’ye Bitcoin’in asla para olarak değerlendirilmemesi için ellerinden geleni yaptılar.” dedi.

Kim bilir, belki de Dalio potansiyel yatırımcıları korkutuyordur ve böylece tüm Bitcoin’i kendi kendine HODL edebilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar