30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Huobi: Bitcoin ve Altcoinler için 2022 Ayı Piyasası Şeklinde Geçecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Huobi yayınladığı raporda, Fed’in Kasım ayındaki daralma işaretlerine yanıt olarak Bitcoin’in muhtemelen 2022’de değer kaybedeceğini yazdı.

Binance indirim kodu

Daralma ve sıkı para politikaları, küresel likiditenin azalmasına ve bitcoin fiyatının etkilenmesine neden olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in fiyatı geçen yıl Kasım ayında rekor seviyeye ulaşmış ve o zamandan beri düşüşe geçmişti.

Huobi, piyasaların Fed’in tahvil, bond vs gibi varlık alımlarını azaltmasına tepki vererek Bitcoin’in bu yıl değer kaybetmesini beklediğini belirtti.

Fed, tahviller ve ipoteğe dayalı menkul kıymetler de dahil olmak üzere yeni varlık alımlarını Kasım ayında yavaşlatmaya başlamıştı. Bu süreç ekonomide “tapering” olarak bilinir.

Tapering kelimesinin sözlük anlamı kademeli azaltmak demektir. Ekonomideki karşılığı ise merkez bankalarının, yaptıkları geniş ölçekli varlık alımlarının hızını kademeli olarak azaltmasıdır. Tapering ile kastedilen bilançodaki genişlemenin yavaşlamasıdır. Yani Fed bu kararla varlık alımlarına son verip parayı ters işlemlerle geri çekmeyecek, alımların miktarını azaltacak sadece.

Huobi, daralmanın küresel likiditede veya bu yıl küresel ekonomiye pompalanan parada bir azalmaya neden olabileceğini yazdı.

Raporda, diğer birçok yüksek riskli varlık gibi, bitcoin de likiditedeki değişikliklere karşı genellikle hassas olduğu vurgulandı. Bu nedenle Huobi, Bitcoin’in ve hisse senetlerinin uzun süreli bir fiyat düşüşüyle ​​karşı karşıya kalacağı bir ayı piyasasına gireceğini tahmin ediyor.

Ek olarak, faiz oranlarındaki potansiyel bir artışın, bitcoin dahil olmak üzere riskli varlıkların fiyatı üzerinde ek baskı oluşturması muhtemeldir.

Huobi, günlük 1 milyar dolardan fazla işlem hacmi olan, dünyanın en büyük kripto ticaret platformlarından biridir. “Küresel Blockchain Sektörüne Genel Bakış ve Trendler” başlıklı rapor, Blockchain Association Singapore ile işbirliği içinde yayınlandı.

İlgili Haber:  Bitcoin 34 Bin Doların Altına Düşerken Son 24 Saatte 500 Milyon Dolarlık Tasfiye Gerçekleşti

Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin’in fiyatı 2021’de epey dalgalıydı. Kasım ayında neredeyse 69.000 dolar ile rekor bir seviyeye ulaşmıştı, ancak o zamandan beri yavaşladı ve bitcoin son iki haftadır 40.000 dolar civarında seyrediyordu. Bu haberin girildiği esnada ise fiyatı 34.965 dolardı.

Bugün yayınladığımız başka bir analizde çökenin sadece Bitcoin değil, tüm piyasalar olduğunu yazmıştık.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar