9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Huobi, Çin Vatandaşlarının Platforma Üye Olmasını Engellemeye Başladı!

Önemli Gelişmeler

Wu Blockchain’e göre, Çin’in en büyük kripto para borsası olan Huobi, Çin anakarası vatandaşlarının platforma üye olmalarını engelleyebilmek ve Çin’in kripto paralar üzerindeki son sıkı tedbirlerine uyum sağlayabilmek amacıyla Çinli telefon numaralarının sistemlerine kaydedilmesini engellemeye başladı. Bu adımın nedeninin ülkede giderek artan denetimsel baskı olduğu düşünülüyor.

blank

Huobi, Çin Anakarası Vatandaşlarının Siteye Kaydolmasını Engelliyor

Huobi Global; Binance ve OKE ile birlikte küresel kripto para borsaları dünyasının en büyük üçlüsünden birini oluşturuyor. Çin’in uygulamaya başladığı yeni regülasyonlar ile birlikte Huobi de bu kurallara uymak zorunda olacak.

blank

2013 yılında Leon Li tarafından Pekin’de kurulan şirket, Çin anakarası üzerinde kayıtlı telefon numaraları ile kripto para borsasına kaydolmayı engelliyor. Bununla birlikte Hong Kong’da ise yeni kullanıcıların kayıtları için herhangi bir önlem alınmıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Huobi mobil uygulamasına kayıt olurken doldurulması gereken ülke/bölge kısmından da Çin anakarası çıkarılmış şekilde gözüküyor. Buna rağmen Tayvan ve Hong Kong ise listede bulunmayı sürdürüyor.

Ek olarak, Çinli kullanıcıların Huobi borsasını kullanmasının tamamen yasaklanması gibi bir durumda bulunmuyor. Ayrıca bu yeni olay, kripto para borsasının Çinli otoriteler ile karşı karşıya geldiği ilk vaka da değil. 2017 yılında Çin hükümeti, kripto para birimleri ile itibari para birimleri arasında gerçekleşen işlemlerin depolanmasını engellemişti. Kripto para borsası ise buna, borsadan para ve kripto para çıkışlarını engelleyerek karşılık vermişti.

2021 yılının Haziran ayında Huobi, Çin yetkililerinin talebi doğrultusunda, Çinli kullanıcıların daha riskli türevlerin ticaretini yapmasını yasaklamıştı. 2021 yılının Temmuz ayında ise kripto para borsası, Pekin ekibini dağıtmaya karar verdi.

Buna ek olarak, ülkenin yeni sıkı kripto para denetimi politikası ile birlikte, ülkedeki kripto para ile ilgili işletmeler ve kripto para madenciliği şirketleri, Singapur gibi başka ülkelere taşınmak zorunda kaldı. Bitcoin de ayrıca ülkeyi terk etti. ABD, kripto para madencilerinin Çin’den göç ettiklerinde tercih ettiği lokasyonlardan biri haline geldi. ABD’de Bitcoin ve diğer kripto para madencileri için uygun bol miktarda sermaye ve elektrik bulunuyor. Singapur ise, Çin’inkine benzeyen kültürel yapısı ve oldukça kripto para dostu yetkilileri ile dikkat çekiyor.

İlgili Haber:  Tartışmalı Tutumun Ardından İki Önemli Yönetici Coinbase'den Ayrılıyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend