30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Huobi Group, DeFi ve NFT Projeleri İçin 100 Milyon Dolarlık VC Fonu Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto borsası Huobi Global’in ana şirketi, blok zinciri yatırımlarını Huobi Ventures şemsiyesi altında toplamak istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Huobi Ventures, erken aşama blockchain ve DeFi girişimlerine yatırımlarına odaklanacak.
  • Yeni girişim kolu ayrıca NFT’lere ayrılmış 10 milyon Dolarlık bir fonu da içerecek.

Seyşeller merkezli kripto borsası Huobi Global’in ana şirketi olan Huobi Group, erken aşama blockchain ve merkezi olmayan finans (DeFi) girişimlerine yatırım yapmaya odaklanacak 100 milyon Dolarlık yeni bir risk sermayesi fonu başlattı.

Binance indirim kodu

Huobi Kripto Yatırımları Tek Bir Şemsiye Altında Toplanacak

Bugün yapılan bir duyuruya göre, şirketin Huobi Ventures adındaki ve Huobi Group CFO’su Lily Zhang liderliğindeki yeni yan kuruluşu, “Huobi’nin girişim yatırım portföyünü büyütmeyi ve uzun vadeli yatırım stratejileri aracılığıyla yenilikçi blockchain projelerini desteklemeyi” hedefleyecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Zhang, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Farklı yatırım stratejilerine odaklanan ayrı ekiplerimiz vardı, ancak herkesi tek bir şemsiye altında bir araya getirerek, daha uyumlu bir strateji oluşturabilir; blockchain ve DeFi alanlarını şekillendiren en yenilikçi projelere yatırım yapmaya ve bunları desteklemeye başarılı bir şekilde devam edebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Huobi Ventures, kurumsal birleşme ve satın almalara (M&A) ve risk sermayesine odaklanacak. Birleşme ve Devralma bölümü blockchain ile ilgili “stratejik fırsatlar” aramayı planlarken, VC ekibi blockchain ve DeFi projelerinde uzun vadeli yatırımlara odaklanacak.

Huobi’nin 10 Milyon Dolarlık NFT Stratejisi

Huobi’nin yeni girişim kolu ayrıca, NFT’ler için ayrılmış 10 milyon Dolarlık bir fon oluşturacak. Zhang, bu strateji ile ilgili yaptığı açıklamada, “NFT’ler internet kültürünün büyüyen bir parçası haline gelmiş olsa da, bugün piyasada gördüğümüz şey; reel yaşamla da gittikçe daha entegre hale geldikleridir. Dijital dosyaların gerçekliğini ve sahipliğini kanıtlamanın değişmez bir yolu olarak NFT’lerin yakın gelecekte oyun, medya, kuruluş ve daha birçok alanda kullanımını göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Eth2, DeFi ve Bitcoin Fiyatı Ethereum'un CME Vadeli İşlemlerini Nasıl Etkileyecek?

Yeni fon, NFT koleksiyonlarının yanı sıra, pazar yerleri, madencilik ve kripto oyunları gibi NFT ile ilgili farklı projelere de yatırım yapacak.

NFT’lere akan para miktarı göz önüne alındığında, 10 milyon Dolar çok büyük bir miktar gibi görünmeyebilir. Örneğin, daha dün, Epic Games, Electronic Arts ve Riot Games çalışanlarından oluşan ​​oyun geliştiricisi Big Time Studios, NFT tabanlı bir oyun için 21 milyon Dolar fon topladığını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar