1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Huobi’nin Listelediği Dogelon Mars (ELON) Fiyatı Uçuşa Geçti! Ancak Bir Sorun Var

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Eskiden Dogecoin ve Shiba Inu, piyasada konuşulan tek şaka coinleriydi. Şimdi ise çok sayıda FLOKI ve Elon Musk temalı kripto para piyasada işelm görüyor. Dogelon Mars (ELON) altcoini de yakında alacağı güncelleme ile dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Dogelon Mars, Huobi Global Borsasında Listeleniyor

Huobi Global, Dogelon Mars (ELON) altcoinini listeleyeceğini Twitter üzerinden duyurdu. Bunun ardından ise, beklenebileceği üzere, altcoinin fiyatında bir dizi sert gelişmeler yaşandı. Buna ek olarak Dogelon Mars ise Huobi borsasında listelenmesini Twitter üzerinde paylaştığı bir ‘sanat eseri’ ile kutladı.

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda ELON tokenlerinin borsaya yatırılmasına başlanmasına rağmen çekimleri ise 25 Aralık tarihinde başlayacağı ve ELON/USDT işlem çiftinin ise yeterli sayıda token yatırıldığında hayata geçirileceği öğrenildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Altcoinin son gelişmelere olumlu bir şekilde tepki verdiği söylenebilir. Son 24 saatte %36.53 değer kazanan ELON, bu yazının yazıldığı anlarda 0.000001764 dolardan işlem görüyor. Buna ek olarak Dogelon Mars, CoinMarketCap verilerine göre dünyanın en büyük 95. kripto parası haline geldi.

Kripto para yatırımcılarının aklında ise tüm coinler yerine neden bu coinin seçildiği sorusu yer alıyor. Sorunun cevabı ise basit. İnsanlar ELON’ın listelenmesi için oy verdi. Huobi’nin Twitter üzerinden düzenlediği bir ankette, ankete katılan 748.011 oyun %54’ünden fazlası ELON lehine verilmişti. Bununla birlikte PEOPLE altcoini ise ikinci sırada yer almıştı.

Bu anket olmadan ve altcoinin kendi topluluğunun etkisi göz ardı edildiğinde, ELON’ın Huobi borsasında listelenmesine mantıklı bir açıklama bulmak zor oluyor. ELON bu yılın Ekim ayında iyi bir performans sergilemiş ve %4.102 değer kazanmıştı. Bununla birlikte Kasım ayında %18’lik bir düşüş yaşayan altcoinin ilk yatırımcılarının bu tarihte yavaş yavaş gemiyi terk ettiği düşünülüyor. Bununla birlikte Dogelon Mars, diğer birçok şaka coini gibi, kripto paraların kalanından daha fazla risk içeriyor.

İlgili Haber:  Google Cloud, EOS ile Güçlerini Birleştiriyor

FLOKI, SHIBA, DOGE, ELON gibi anahtar sözcükler kullanılarak bir web site oluşturulup token satışına kolaylıkla başlanabiliyor. Buna rağmen, bu tür projelerin geliştiricileri, hangi şaka coininin gerçek olduğu konusunda ayrım yapmanın çoğu zaman zor olduğunu biliyor. Bu yüzden, kullanıcıların, mantığa uymayan token verileri, geliştirici ekibi hakkındaki bilgilerin sınırlı oluşu, baştan savma bir Whitepaper ve öfkeli bir altcoin topluluğu gözlenmesi durumunda dikkatli olmaları gerekiyor. Elon Musk ilham alınarak geliştirilmiş bir diğer token olan Dogs of Elon (DOE) ise çok kısa bir süre içerisinde %600 bir değer artışı yaşamıştı. Araştırmacı Max Maher ise bu kripto paranın kullanıcılarına yalan söylediğini iddia etmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar