29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Huobi: Yöneticimizin Tutuklandığına Dair Söylentiler Gerçek Değil

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Huobi, tüccarlara OKEx gibi bir durum olmadığını garanti ederken, borsadan çok fazla Bitcoin çıkışı yaşandı ve 400 milyon Dolar değerinde Tether geldi.

Binance indirim kodu

Aylık 170 milyar Doların üzerinde işlem hacmine sahip küresel bir borsa olan Huobi, üst düzey bir yöneticisinin tutuklandığı yönündeki söylentileri yalanladı.

Binance indirim kodu

Huobi Global hesabından atılan bir tweette, “Huobi’nin hiçbir yönetim kurulu üyesi gözaltına alınmadı ​​veya tutuklanmadı.” yazdı. Tweette, “Yanlış bilgilerin yayılmasının kullanıcı varlıklarının güvenliğiyle ilgili endişelere yol açabileceğini biliyoruz, ancak lütfen varlıklarınızın güvende olduğundan emin olun.” diye de eklendi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Robin Zhu Tutuklandı mı?

Günün erken saatlerinde, özellikle sosyal medya platformları üzerinde Singapur merkezli Huobi Global Limited’in COO’su Robin Zhu’nun yetkililer tarafından tutuklandığı söylentileri yayılmaya başladı.

Huobi’nin sağladığı teminatlar, kullanıcıların kendilerini OKEx’in kullanıcıları ile aynı gemide bulmaları ihtimaline karşı borsadaki paralarını çekmekten alıkoyamadı. OKEx borsasının kurucusu Xu Mingxing, Ekim ayı ortasında gözaltına alınmıştı. Ayrıca OKEx borsası, 16 Ekim’den bu yana para çekme işlemlerini durdurmuş ve bunun ne zaman kaldırılacağına dair bir açıklama da yapılmamıştı.

Kullanıcılar OKEx ile Aynı Kaderi Paylaşmak İstemiyor

Tutuklama söylentilerine değinmeden birkaç saat önce, Huobi borsası, kullanıcıların tek bir anahtar sahibine güvenmek zorunda kalmaması için para çekme işlemlerinde çoklu imza sürecinin uygulandığı yönünde bir tweet attı. Zira, geçen hafta OKEx, tek imzalı Bitcoin cüzdanı kullandığı yönündeki spekülasyonlara yanıt vermişti. Her ne kadar borsa yetkilileri tarafından öyle olmadığı iddia edilse de, Xu gözaltında olduğu sürece kullanıcıların OKEx borsasından geri çekilme süreci devam edecek gibi görünüyor.

CryptoQuant’a göre, bugün erken saatlerde birçok Bitcoin, tıpkı OKEx’de olduğu gibi, Huobi’den de ayrıldı.

Tam da o esnalarda yaklaşık 400 milyon Dolar değerinde bir Tether girişi yaşandı. Huobi cüzdanlarında yaşanan söz konusu Tether etkinliği, borsa kapsamında faaliyet gösteren kullanıcıların ve tüccarların gerilen sinirlerini bir nebze olsun yatıştırdı.

İlgili Haber:  Kötü Haber Akışına Rağmen Bitcoin Yoluna Devam Ediyor

Borsadaki kullanıcılarına çeşitli ödüller sağlayan Ethereum tabanlı bir varlık olan Huobi Token ise yaşanan gelişmelere paralel olarak son 24 saat içerisinde neredeyse %10 seviyesinde bir düşüş yaşadı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar