28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

İçeriden İsimler, Eth2’nin Hızlı Gelişeceği Konusunda Çok İyimser

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dün gerçekleşen Enterprise – Asia Pacific 2020 konferansında Ethereum üzerine bir konuşma yapan ConsenSys kurucusu ve Ethereum katılımcısı Joseph Lubin, Eth2’nin “çok uzak olmayan bir gelecekte” Ethereum’u yok edeceği tahmininde bulundu.

Binance indirim kodu

Ekosistemi tanıyan insanların, Aşama 0 başlatırken gerçekten karmaşık bir çalışma yapıldığını bildikleri için olayların ne kadar hızlı gelişebileceği konusunda çok iyimser olduklarını belirten Lubin, Eth2 sunumunun katı bir şekilde düzenlenmiş aşamalarda gerçekleştiğine inanıldığını söyledi.

Binance indirim kodu

Eth2’nin yayılmasının diğer yönlerinin de paralel olarak ilerlediğini vurgulayan katılımcı, bunun, protokoldeki yükseltmelerin birçok izleyicinin beklediğinden çok daha erken gelebileceği anlamına geldiğini ifade etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Parçacıklar biçiminde muazzam miktarda veri kullanılabilirliği elde etme olasılığının çok yüksek olduğuna dikkat çeken Lubin, ayrıca birçok önemli işlevselliğin Ethereum 1’den Ethereum 2.0’ye taşınacağını ve esasen Ethereum 2.0’nin çok uzak olmayan bir gelecekte Ethereum 1’i aştığının görüleceğini dile getirdi.

Saniye başına işlem miktarı ciddi manada artış gösterecek

Lubin, Eth2’nin bir sonraki aşamasının bundan 9 ile 12 ay sonra çevrimiçi olacağı tahmininde bulunarak veri kullanılabilirliği miktarında yaşanacak olan artışın, Katman 2 ağlarının sunabileceği saniye başına işlem miktarını büyük ölçüde arttırmasını sağlayacağını iddia etti.

Esasen Ethereum 2.0’nin, ölçeklenebilirlikte muazzam bir artışı temsil ettiği kaydedilirken bu nedenle katman 2 ağlarıyla halihazırda muazzam bir ölçeklenebilirliğe ulaşıldığı belirtildi.

Ethereum tabanlı ağları kullanmanın pek çok açıdan faydası var

Ayrıca, ConsenSys’in son zamanlarda Hong Kong Para Otoritesi, Tayland Bankası ve Avustralya Merkez Bankası da dahil olmak üzere çeşitli merkez bankalarıyla ortaklaşa bir şekilde “en son teknoloji”ye sahip merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ve ödeme projeleri üzerinde çalıştığı açıklandı.

En önemli kullanım durumlarından birinin sınır ötesi ödemeler olduğunu çünkü ilgili bankacılık ağlarının ve tüm bu altyapının gerçekten sorunlu, pahalı ve yavaş olduğunu belirten Lubin, perakende ödemeleri inanılmaz derecede heyecan verici bulduğunu ve ConsenSys’in, Ethereum tabanlı bir ağda saniyede yaklaşık 20.000 işlemi gerçekleştirebilen mimariler oluşturduğunu açıkladı.

İlgili Haber:  BMW, Kore'de Blockchain Tabanlı Bir Ödül Uygulaması Başlatıyor

Bunu bazı büyük ödeme sağlayıcılarına sunmak için görüşmeler yaptıklarını açıklayan Lubin, bazı teknolojileri karma bir ticari merkez bankası uygulamasında kullandıklarını ifade etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar