26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

İçerisinde En Az 1 BTC Bulunan Bitcoin Adres Sayısında Rekor Kırıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İçerisinde en az 1 BTC bulunan Bitcoin adres sayısında rekor seviye kaydedildi. Sayı, 17 Eylül’de kayıtlara geçen bir önceki tüm zamanların en yüksek sayısını geçti.

Binance indirim kodu

En az bir Bitcoin tutan Bitcoin adreslerinin sayısı, metrik ve analiz sitesi Glassnode’dan alınan verilere göre tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Bugün itibariyle, 14.096 Dolara eşdeğer en az bir Bitcoin tutan 824.193 Bitcoin adresi bulunuyor. Bu, 17 Eylül’de gözlemlenen bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi 824.160’ı geride bırakmış görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Adres Sayısı 2008’den Bu Yana İstikrarlı Bir Şekilde Artıyor

Bitcoin’in fiyatı o günden bu yana büyük ölçüde artmış olsa da, 2008’den beri yani Bitcoin’in başlangıcından bu yana, en az bir Bitcoin tutan adreslerin sayısı istikrarlı bir şekilde artış kaydediyor.

Ancak yeni rekorun, Bitcoin’in artan fiyatı ile ilgisi olabileceği dile getiriliyor. Bitcoin fiyatı, yalnızca geçen ay yaklaşık 3.500 Dolar ve koronavirüsün tetiklediği piyasa çöküşünden bu yana da yaklaşık 10.000 Dolar değerinde artış sergiledi. Aynı şekilde Bitcoin için ortaya çıkan yüksek bir fiyat, Bitcoin’e sahip olmayı nispeten daha pahalı hale getirdiği için kripto para birimine daha büyük bir zafer de armağan etmiş oluyor.

Bitcoin Fiyatı Neden Yükseldi?

Bitcoin’in fiyatı neden yükseldi? Cevap tam olarak bir muamma gibi görünüyor. Salgına, ABD Başkanlık seçimine, neye ya da kime isterseniz bu yükselişle ilgili teşekkür edebilirsiniz. Ama sonuç değişmeyecek. Bitcoin halen daha 14.000 Dolar seviyelerinde dolaşmaya devam ediyor.

Glassnode verilerine göre Bitcoin blockchainindeki diğer değerler de düzenlenmeye devam ediyor. Dün, Glassnode verilerine göre, Bitcoin madenciliği zorluğu %16 seviyesinde düşüş yaşadı. Söz konusu düşüş tarihteki ikinci en büyük değer olarak kaydedildi. Bir önceki rekor %18 düşüşle Ekim 2011’de gerçekleşmişti.

İlgili Haber:  Çin Merkez Bankası, Shenzhen'deki 11 Kripto Para Firmasını Kapattı

Bu rekorlar yalnızca Bitcoin’e ait değil. Glassnode ayrıca bugün, 100’den fazla coin (yaklaşık 40.000 Dolar) bulunduran Ethereum adreslerinin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 53.019’a ulaştığını bildirdi. Bu, bu yılın 13 Temmuz’unda belirlenen 52.943 seviyesindeki bir önceki rekoru geçti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar