15 Ağustos 2022, Pazartesi
17.9 C
İstanbul

İçerisinde En Az Bir Bitcoin Bulunan Adres Sayısı Düşüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tüccarlar gerginleştikçe, içerisinde en az bir Bitcoin bulunan adres sayısı da düşüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • En az bir Bitcoin sahibi olan adres sayısı, bu hafta düşüş yaşadı.
  • Bu büyük bir düşüş değil; “bütün madenciler” in toplam sayısı hala 820.000’in üzerinde.
  • Bu hesaplar, Bitcoin piyasasının büyük çoğunluğunu temsil ediyor.

Bazı Bitcoin balinaları bu hafta varlıklarını terk etme kararı aldı. İçerisinde en az bir Bitcoin bulunan adreslerin sayısı yaklaşık 1.000 civarında azaldı.

Binance indirim kodu

Söz konusu düşüşün, Bitcoin’in 25 Kasım gecesi 18.700 Dolardan 17.100 Dolara gerilemesinin bir yansıması olduğu belirtiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu çöküş, OKEx kurucusu serbest bırakıldıktan sonra geri çekilmeye başladığında ve dün 1.3 milyar Dolarlık Bitcoin opsiyonlarının süresi dolduğunda oluşmuş olabilir. Bitcoin’in şu anki fiyatı ise 18.000 Dolar civarında.

Düşüş, Bitcoin Fiyatı ile İlgili

Analiz şirketi Glassnode’dan gelen veriler, söz konusu düşüşün tamamen Bitcoin fiyatıyla ilişkili olduğunu gösteriyor.

Öte yandan, 2017’deki Bitcoin artış sürecinde fiyatlar katlanarak artarken, en az bir Bitcoin sahibi olan kişi sayısı daha düşük bir ivmeyle artmıştı.

Grafikler her zaman tutarlı bir biçimde seyretmiyor: Örneğin Bitcoin fiyatları 2014’te düştüğünde, gittikçe daha fazla adres, içerisinde en az 1 BTC bulundurmaya başlamıştı. Ayrıca bu yılın Eylül ayında, fiyattaki göreceli istikrara rağmen, içerisinde en az 1 Bitcoin bulunduran adres sayısı 15.000 civarında kayıp yaşamıştı.

Kümülatif Servet Artmaya Devam Ediyor

Ancak genel olarak bakıldığında, bütün kripto para istatistiklerinin Bitcoin’in ilk tanıtıldığı 2009’dan şimdiye kadar yukarı doğru bir ivme izlediği söylenebilir.

İçerisinde en az 1 Bitcoin bulunduran adresler, piyasadaki toplam 320 milyar Dolarlık Bitcoin’in 300 milyar Dolarını ellerinde tutuyor.

Bitcoin fiyatları yükselir ve düşer; ancak tüccarların kümülatif serveti her şekilde yükselmeye devam eder. Son zamanlarda yaşanan sıkıntılı sürece rağmen, en az bir Bitcoin sahibi olan adreslerin sayısı hala daha 820.000 gibi oldukça yüksek bir seviyede seyrediyor.

İlgili Haber:  “Kripto Kovboyu” Tyler Lindholm, Bitcoin Destekçisi Senatörün Kadrosuna Katılıyor

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar