İçerisinde En Az Bir Bitcoin Bulunan Adres Sayısı Düşüyor

Tüccarlar gerginleştikçe, içerisinde en az bir Bitcoin bulunan adres sayısı da düşüyor.

Haberin Özeti

  • En az bir Bitcoin sahibi olan adres sayısı, bu hafta düşüş yaşadı.
  • Bu büyük bir düşüş değil; “bütün madenciler” in toplam sayısı hala 820.000’in üzerinde.
  • Bu hesaplar, Bitcoin piyasasının büyük çoğunluğunu temsil ediyor.

Bazı Bitcoin balinaları bu hafta varlıklarını terk etme kararı aldı. İçerisinde en az bir Bitcoin bulunan adreslerin sayısı yaklaşık 1.000 civarında azaldı.

Söz konusu düşüşün, Bitcoin’in 25 Kasım gecesi 18.700 Dolardan 17.100 Dolara gerilemesinin bir yansıması olduğu belirtiliyor.

Bu çöküş, OKEx kurucusu serbest bırakıldıktan sonra geri çekilmeye başladığında ve dün 1.3 milyar Dolarlık Bitcoin opsiyonlarının süresi dolduğunda oluşmuş olabilir. Bitcoin’in şu anki fiyatı ise 18.000 Dolar civarında.

Düşüş, Bitcoin Fiyatı ile İlgili

Analiz şirketi Glassnode’dan gelen veriler, söz konusu düşüşün tamamen Bitcoin fiyatıyla ilişkili olduğunu gösteriyor.

Öte yandan, 2017’deki Bitcoin artış sürecinde fiyatlar katlanarak artarken, en az bir Bitcoin sahibi olan kişi sayısı daha düşük bir ivmeyle artmıştı.

Grafikler her zaman tutarlı bir biçimde seyretmiyor: Örneğin Bitcoin fiyatları 2014’te düştüğünde, gittikçe daha fazla adres, içerisinde en az 1 BTC bulundurmaya başlamıştı. Ayrıca bu yılın Eylül ayında, fiyattaki göreceli istikrara rağmen, içerisinde en az 1 Bitcoin bulunduran adres sayısı 15.000 civarında kayıp yaşamıştı.

Kümülatif Servet Artmaya Devam Ediyor

Ancak genel olarak bakıldığında, bütün kripto para istatistiklerinin Bitcoin’in ilk tanıtıldığı 2009’dan şimdiye kadar yukarı doğru bir ivme izlediği söylenebilir.

İçerisinde en az 1 Bitcoin bulunduran adresler, piyasadaki toplam 320 milyar Dolarlık Bitcoin’in 300 milyar Dolarını ellerinde tutuyor.

Bitcoin fiyatları yükselir ve düşer; ancak tüccarların kümülatif serveti her şekilde yükselmeye devam eder. Son zamanlarda yaşanan sıkıntılı sürece rağmen, en az bir Bitcoin sahibi olan adreslerin sayısı hala daha 820.000 gibi oldukça yüksek bir seviyede seyrediyor.

  Bu Hafta Bitcoin’e Dair Takip Edilmesi Gereken 5 Gelişme

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın