25 Mayıs 2022, Çarşamba
24.5 C
İstanbul

İçi Dolu Ethereum Adreslerinin Sayısı 50 Milyona Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve Ethereum sahibi olan adreslerin sayısında herhangi bir yavaşlama belirtisi bulunmuyor; dahası sayılar yükselmeye son hız devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İçi boş olmayan Ethereum adreslerinin sayısı 50 Milyon’a ulaştı.
  • Bitcoin için aynı rekor ise dün kaydedilmişti.
  • İçerisinde varlık bulunan Bitcoin adreslerinin sayısı şu an 32 Milyon seviyesinde.

İçi boş olmayan, yani en azından bir miktar Bitcoin ve Ethereum bulunduran adreslerin sayısı gittikçe artıyor: Blockchain analiz sitesi Glassnode’dan alınan verilere göre, değeri sıfır olmayan Bitcoin ve Ethereum adreslerinin sayısı sırasıyla 32.925.521 ve 50.476.989 olarak ölçüldü.

Binance indirim kodu

Her iki rakam da geçtiğimiz sene istikrarlı bir şekilde arttı ve şu anlarda da herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum Adres Artışı Bitcoin’e Göre Daha İstikrarlı

Değeri sıfır olmayan Bitcoin adresleri, 2018’deki boğa koşusunun ardından oldukça büyük bir dalgalanma yaşamıştı. O dönem, lider kripto paranın fiyatı arttıkça, hızlı bir şekilde adres sayısı da katlanarak yükselmişti.

İçi boş olmayan ve bir miktar kripto para bulunduran Ethereum adreslerindeki büyüme ise, Bitcoin’in aksine, 2017’den bu yana istikrarlı bir şekilde ve fazla dalgalanma yaşamadan devam etti.

Kripto Para Kullanımı Yaygınlaştıkça Bitcoin ve Ethereum Adres Sayısı Artacak

Bu durumun ifade ettiği anlam ise şu şekilde özetlenebilir: Kripto para benimseme süreçleri giderek daha yaygın hale geldikçe, sektördeki en büyük iki piyasa değerlerine sahip olan Bitcoin ve Ethereum özelinde gittikçe daha fazla tüccar oyuna katılıyor.

Bitcoin ve Ethereum adreslerinin toplam sayısı hala daha içi boş olmayan adres sayılarına göre çok yüksek seviyelerde.

Ayrıca bu rakamların yakın gelecekte yeni zirvelere ulaşmasının muhtemel olduğu da uzmanlar tarafından sıklıkla dile getiriliyor. Bitcoin için, içerisinde varlık bulunan adreslerin sayısı için önceki gün tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü; aynı durum, ikinci en büyük kripto para olan Ethereum için ise bu sabah erken saatlerde gerçekleşti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar