Girişim fonu, 2018’den beri 30’dan fazla blockchain girişiminin tasarlanmasına yardımcı oldu.

Haberin Özeti

  • IDEO CoLab Ventures, IDEO, Avanta Ventures, GS Group, Hansha Asset Management ve Fineqia tarafından desteklenmektedir.
  • Risk sermayesi fonu, kripto ve blockchain’i toplumsal değişimin temel itici gücü olarak görüyor.
  • IDEO CoLab Ventures, Braintrust, Handshake ve FalconX’e zaten yatırım yapmıştı.

2018’den beri blockchain firmalarına yatırım yapan IDEO CoLab Ventures, erken aşama kripto firmaları için özel olarak 21 milyon dolarlık bir fon açıkladı. Fon, şimdiye kadar, 30’dan fazla kripto ve blockchain girişiminin tasarlanma aşamasına katkıda bulundu.

IDEO CoLab Ventures, tasarım şirketi IDEO’nun yanı sıra GS Group, Hansha Asset Management, Fineqia International ve Avanta Ventures (CSAA Insurance Group’un risk sermayesi kolu) tarafından desteklenmektedir.

“Dünyanın Dört Bir Yanından Girişimcimiz Var”

IDEO CoLab Ventures’ın genel müdürü Ian Lee, yaptığı duyuruda, “Tasarım, ürün geliştirme ve blockchain teknolojisindeki derin yeteneklerimiz, dünyanın dört bir yanından birinci sınıf girişimcileri çekmemizi sağlıyor.” dedi.

Lee, “Bu, benzersiz yatırım fırsatlarına, ayrıca dünyanın en iyi kurucuları ve şirketlerinden bazılarıyla bu önemli teknolojinin geliştirilmesi ve üzerine inşa edilen işletmeler konusunda işbirliği yapma şansının yaratılmasına yol açtı.” diyerek sürecin önemine vurgu yaptı.

IDEO, firmaların yaratım süreçlerine; ürün, tasarım ve müşteri araştırması dahil bir dizi hizmetle yardımcı oldu. IDEO CoLab Ventures yatırımları arasında, kullanıcı kontrollü bir yetenek ağı olan Braintrust; merkezi olmayan bir adlandırma ve sertifika yetkilisi olan Handshake ve dijital varlık alım satım platformu FalconX gibi şirketler yer alıyor.

“Blockchain, Birçok Sektörü Etkileyecek Bir Teknoloji”

Web 3 altyapısı ise açık finans ürünleri, yenilikçi ağlar ve pazarlar geliştirmeye odaklanan blockchain ve kripto projelerine destek arıyor.

CSAA Insurance’ın başkan yardımcısı ve Strateji ve İnovasyon Müdürü Debbie Brackeen, Medium yazısında şunları belirtti: “IDEO CoLab ile uzun süredir devam eden bir ortaklığımız var. Yatırımlar ve sigorta doğrulaması için bir blockchain çözümü üzerinde işbirliği yapıyoruz.”

Brackeen, ayrıca, “Blockchain, birçok sektörü etkileyecek yıkıcı etkisi olan bir teknolojidir ve bu önemli çalışmanın ön saflarında yer alan IDEO CoLab Ventures ile ortaklığımıza devam etmekten heyecan duyuyoruz.” diye de belirtti.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın