1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

İflas Eden Mt. Gox Borsasının Mağdurları, Bitcoin’deki Kayıplarını Telafi Edebilecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Feshedilmiş Bitcoin borsasındaki yatırımcılar, 2014’ten beri kayıplarının en azından bir kısmını telafi etmeye çalışıyorlar.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Alacaklılar kalan Bitcoin’in %90’ını 2014 yılında iflas eden Japon borsası Mt. Gox’dan talep edebilir.
  • Bu, Fortress Investment Group’un bir parçası olan MGIFLP ile Mt. Gox arasındaki anlaşmanın sağladığı bir hak.
  • Borsanın eski ortağı CoinLab anlaşmaya dahil olmadığını belirtti.

Bloomberg’in yeni yayınladığı bir rapora göre, alacaklılar kalan Bitcoin’in %90’ını 2014 yılında iflas eden Japon borsası Mt. Gox’dan talep edebilir. Bunun, MGIFLP ve Mt. Gox arasındaki bir anlaşmanın sağladığı hak olduğu belirtiliyor.

Binance indirim kodu

CoinLab Anlaşmanın Tarafı Olmadığını Duyurdu

CoinLab, taraf olmasa da anlaşmanın varlığını duyurdu. Şirket, 2013 yılında henüz Mt. Gox’un iflası açıklanmadan önce sözleşmenin ihlali için borsaya dava açmıştı; ve davası halen devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Müşteriler ve yatırımcılar, borsanın iflas ettiği günden bu yana kripto para kayıplarını telafi etmek için çabalıyorlar. Gox borsası, bir bilgisayar korsanı yaklaşık 850.000 Bitcoin’i çaldıktan sonra, 2014 yılında, iflas başvurusunda bulunmuştu.

Borsa İflas Ettiğinde Bitcoin Fiyatı 483 Dolar Seviyesinde idi

Bloomberg’e göre, tam olarak ne kadar ödeme yapılacağı veya onaylanan taleplerin nasıl fiyatlandırılacağı belirsiz; ancak “kalan Bitcoin’in %90’ına kadarının iflasa bağlı olduğu” borsanın mağdurları tarafından iddia edilebilecek. Onaylanan iddialar, Bitcoin’in 2014 değeri olan 483 Dolar fiyatı üzerinden işleme alınacak.

Bitcoin’in fiyatı şu anda ise 35.000 Dolar civarında.

MGIFLP ve Gox tarafından üzerinde anlaşılan planın, para akmaya başlamadan önce alacaklılar tarafından onaylanması gerekecek.

Yatırımcılar ayrıca bu erken ödemelerden vazgeçebilir ve borsaya karşı halihazırda devam eden diğer birçok davanın sonuçlanmasını bekleyebilirler.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar