İki Kripto Para Balinası, Coinbase’den 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi Gerçekleştirdi

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Michael Saylor mu? Sonuçta MicroStrategy CEO’su BTC’de 1.05 milyar Dolar daha almayı planladığını söyledi… Kripto sularının altında ne yattığını kim bilebilir?

Haberin Özeti

  • Geçtiğimiz gün Coinbase’den 1 milyar Doların üzerinde para çıkışı gerçekleşti.
  • Karşılaştırılabilir miktarlarda kripto para, son zamanlarda diğer cüzdanlardan ayrılıyor.
  • İşlem, 57.808 Dolarlık yeni bir ATH’ye ulaşan Bitcoin için önemli bir zaman diliminde gerçekleşti.

Bugün 13.204 Bitcoin, bilinmeyen cüzdanlara hareket etmek için Coinbase’den ayrıldı. Bu, mevcut fiyatla neredeyse 1 milyar Dolar seviyesinde. Whale Alert’e göre, bir saat içinde 351 ile 391 Bitcoin arasında değişen 36 ayrı işlem yapıldı.

Dün gece Whale Alert, 4.501 BTC’nin Coinbase’den bilinmeyen başka bir cüzdana aktarıldığını yazdı. Tüm bu işlemlerin birbirleriyle ilgili olup olmadığı bilinmese de son 24 saat içinde 1 milyar Dolar değerini aşkın Bitcoin, Coinbase’den kesin olarak transfer edildi.

Bitcoin Balinalarında Neler Oluyor?

Söylemesi zor: aktaran, gizliliğini iyi korudu ve her bir işlem için yeni bir adres oluşturdu. Ayrıca bu, Şubat ayında gerçekleşen ilk büyük Coinbase hareketi değil.

31 Ocak’ta, Coinbase Pro’dan, o sırada yaklaşık 500 milyon Dolar değerinde olan, 15.200’ün üzerinde Bitcoin transfer edili gerçekleşmişti. O zamanlar CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, “Bunun güçlü bir yükseliş sinyali olduğuna inanıyorum.” açıklamasını yapmıştı.

Kurumlar Tarafından Desteklenen Bir Boğa Koşusu

Son iki haftada kripto haberlerini takip edenler, Bitcoin’in birkaç kilometre taşını geçtiğini yakından biliyor. İlk olarak Tesla, Bitcoin’de 1.5 milyar Dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. Tesla’nın hiçbirini satmadığını varsayarsak, Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi, geçen yıl arabalarından elde ettiği toplam kârdan daha fazlasını elde edecek.

Bir diğer büyük kurumsal ilgi ise varlık yönetimi şirketi BlackRock’tan geldi.

BlackRock, bunu yapan ilk varlık yönetimi şirketi değil. Guggenheim, bu ay CIO’su ile Bitcoin fiyat projeksiyonunu 600.000 Dolara yükseltti. Ve Amerika’nın en eski bankalarından biri olan BNY Mellon, geçen hafta müşterileri için kripto varlık yönetimi hizmetleri ekleyeceğini duyurdu. Son olarak Michael Saylor, şirketi MicroStrategy’nin 1.05 milyar Dolarlık yeni bir BTC alımı yapmak istediğini açıkladı.

Peki öyleyse, bu yüklü Coinbase transferlerini gerçekleştiren balina kim?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend