10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

İki Yeni Bitcoin Fonu Piyasaya Sürüldü: Bitcoin Fiyatına Etki Edebilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Singapur merkezli iki yeni Bitcoin fonu piyasaya sürüldü. Fonlar, profesyonel yatırımcılar için Bitcoin’e basit ve güvenli bir şekilde yatırım yapma imkanı sağlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Singapur merkezli iki yeni Bitcoin fonu piyasaya sürüldü.
  • Fonlar, profesyonel yatırımcılar için Bitcoin’e basit ve güvenli bir şekilde yatırım yapma imkanı sağlıyor.

Singapur merkezli fon yöneticisi Fintonia Group, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından onaylanan iki kurumsal Bitcoin (BTC) fonunu başlattı.

Binance indirim kodu

Singapur Merkezli İki Yeni Bitcoin Fonu Başlatıldı

Fintonia’nın 25 Kasım’da yaptığı duyuruya göre yeni fonlar, Fintonia Bitcoin Fonu ve Fintonia Teminatlı Getiri Fonu, profesyonel yatırımcılar için Bitcoin’e basit ve güvenli bir şekilde yatırım yapma olanağı sağlamayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fintonia Bitcoin Fonu, Bitcoin’e doğrudan yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcıları hedef alarak büyük miktarlarda kripto para satın almalarına, depolamalarına ve satmalarına olanak tanıyacak. Fintonia’nın kurucusu ve başkanı Adrian Chng konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fon direkt olarak Bitcoin alıyor; yani Bitcoin’de bir türev araç yerine gerçek Bitcoin’ler satın alacağız.” dedi.

Fintonia Teminatlı Getiri Fonu ise yatırımcılara Bitcoin ile teminat altına alınan özel kredilere erişim imkanı sağlıyor. Chng konu ile ilgili, “Bitcoin, krediler için mükemmel bir teminat şeklidir. 7/24 işlem görüyor ve oldukça likit, günde yaklaşık 30 milyar ila 60 milyar Dolar arasında. Gerekirse emtialara ve gerçek varlıklara kıyasla hızlı bir şekilde tasfiye edilebilir.” ifadelerini kullandı.

Yasal Olarak Düzenlenmiş Bir Kripto Para Fonu

Her iki fon da müşterilerin kripto paralarını soğuk cüzdanlarda saklayacak olan üçüncü taraf lisanslı bir “emanetçiye” güvenecek. Şirket, bu yatırımların hırsızlık ve bilgisayar korsanlığına karşı da sigortalı olduğunu belirtti.

Fintonia, “Müşterinizi Tanıyın” ve “Kara Para Aklamayı Önleme” gereksinimlerine uyan ve MAS tarafından düzenlenen bir fon yöneticisi olarak kripto-fiat para birimleri arasındaki kavgayı da azaltmayı hedefliyor. Duyuruda, “Bu açık uçlu fonlar, profesyonel yatırımcılara, tipik bir yatırım fonuna benzer bir şekilde resmi olarak tanınmış, yasal bir düzenleyici yapı sağlıyor.” ifadeleri kullanıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar