29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

İki Yeni Bitcoin Fonu Piyasaya Sürüldü: Bitcoin Fiyatına Etki Edebilir mi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Singapur merkezli iki yeni Bitcoin fonu piyasaya sürüldü. Fonlar, profesyonel yatırımcılar için Bitcoin’e basit ve güvenli bir şekilde yatırım yapma imkanı sağlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Singapur merkezli iki yeni Bitcoin fonu piyasaya sürüldü.
  • Fonlar, profesyonel yatırımcılar için Bitcoin’e basit ve güvenli bir şekilde yatırım yapma imkanı sağlıyor.

Singapur merkezli fon yöneticisi Fintonia Group, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından onaylanan iki kurumsal Bitcoin (BTC) fonunu başlattı.

Binance indirim kodu

Singapur Merkezli İki Yeni Bitcoin Fonu Başlatıldı

Fintonia’nın 25 Kasım’da yaptığı duyuruya göre yeni fonlar, Fintonia Bitcoin Fonu ve Fintonia Teminatlı Getiri Fonu, profesyonel yatırımcılar için Bitcoin’e basit ve güvenli bir şekilde yatırım yapma olanağı sağlamayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Fintonia Bitcoin Fonu, Bitcoin’e doğrudan yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcıları hedef alarak büyük miktarlarda kripto para satın almalarına, depolamalarına ve satmalarına olanak tanıyacak. Fintonia’nın kurucusu ve başkanı Adrian Chng konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fon direkt olarak Bitcoin alıyor; yani Bitcoin’de bir türev araç yerine gerçek Bitcoin’ler satın alacağız.” dedi.

Fintonia Teminatlı Getiri Fonu ise yatırımcılara Bitcoin ile teminat altına alınan özel kredilere erişim imkanı sağlıyor. Chng konu ile ilgili, “Bitcoin, krediler için mükemmel bir teminat şeklidir. 7/24 işlem görüyor ve oldukça likit, günde yaklaşık 30 milyar ila 60 milyar Dolar arasında. Gerekirse emtialara ve gerçek varlıklara kıyasla hızlı bir şekilde tasfiye edilebilir.” ifadelerini kullandı.

Yasal Olarak Düzenlenmiş Bir Kripto Para Fonu

Her iki fon da müşterilerin kripto paralarını soğuk cüzdanlarda saklayacak olan üçüncü taraf lisanslı bir “emanetçiye” güvenecek. Şirket, bu yatırımların hırsızlık ve bilgisayar korsanlığına karşı da sigortalı olduğunu belirtti.

Fintonia, “Müşterinizi Tanıyın” ve “Kara Para Aklamayı Önleme” gereksinimlerine uyan ve MAS tarafından düzenlenen bir fon yöneticisi olarak kripto-fiat para birimleri arasındaki kavgayı da azaltmayı hedefliyor. Duyuruda, “Bu açık uçlu fonlar, profesyonel yatırımcılara, tipik bir yatırım fonuna benzer bir şekilde resmi olarak tanınmış, yasal bir düzenleyici yapı sağlıyor.” ifadeleri kullanıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend