5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

İkinci Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’si de Kullanıma Sunuldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto varlık yöneticisi Valkyrie, SEC’in onayını takiben Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini kullanıma sundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto varlık yöneticisi Valkyrie, Cuma günü yaptığı açıklamada, SEC’in onayını takiben Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini kullanıma sunduğunu duyurdu.
  • Valkyrie’nin Bitcoin Strategy ETF’si, “BTF” kodu altında Nasdaq’ta işlem görecek ve Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlemlerinin değerini takip edecek.

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Valkyrie’nin ABD’de ikinci Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

ABD’deki Bitcoin ETF Yarışı

Valkyrie’nin Bitcoin Strategy ETF’si, “BTF” kodu altında Nasdaq’ta işlem görecek ve Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlemlerinin değerini takip edecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Vadeli işlem sözleşmeleri, değeri dayanak referans varlığa bağlı olan veya ondan türetilen finansal sözleşmelerdir. Bitcoin vadeli işlemleri özelinde temel referans varlık Bitcoin’dir.

CME Hisse Senedi Endeksi ve Alternatif Yatırım Ürünleri Küresel Başkanı Tim McCourt konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “CME Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı ETF’lerin onaylanması, daha geniş Bitcoin ekosistemi için olumlu bir gelişme ve Bitcoin’e yatırım yapmaya yönelik güçlü müşteri talebinin bir yansımasıdır.” ifadelerini kullandı.

McCourt’a göre, Bitcoin vadeli işlemleri ETF’lerinin piyasaya sürülmesi “kripto türevleri için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor ve çeşitli kurumsal ve perakende yatırımcılar için yeni fırsatlar yaratacak bir yenilik” olarak dikkat çekiyor.

Sıradaki Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’leri Hangileri?

Nashville merkezli Valkyrie, ProShares ve VanEck’ten sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) ETF başlatmak için onay alan üçüncü yatırım firması oldu.

ProShares, bu haftanın başlarında New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini başlatarak bu anlamda tarihe geçti. ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si (BITO), sadece 20 dakika içinde 280 milyon Dolarlık işlem gördü.

İlgili Haber:  SEC, Kripto Parayı Gündeminden Çıkardı: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

19 Ekim’deki ilk işlem gününün sonunda ETF yaklaşık 1 milyar Dolarlık işlem görmüştü.

VanEck’in ETF ürünü de tıpkı ProShares gibi yatırımcılara, Bitcoin’in gelecekteki fiyatı üzerine yatırım yapmalarına olanak sağlayacak ve özellikle kurumsal müşterilerin daha alışık oldukları “geleneksel bir borsada” işlem yapmalarına imkan verecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar