9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

İkinci Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’si de Kullanıma Sunuldu

Önemli Gelişmeler

Kripto varlık yöneticisi Valkyrie, SEC’in onayını takiben Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini kullanıma sundu.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto varlık yöneticisi Valkyrie, Cuma günü yaptığı açıklamada, SEC’in onayını takiben Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini kullanıma sunduğunu duyurdu.
  • Valkyrie’nin Bitcoin Strategy ETF’si, “BTF” kodu altında Nasdaq’ta işlem görecek ve Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlemlerinin değerini takip edecek.

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Valkyrie’nin ABD’de ikinci Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini başlattığını duyurdu.

blank

ABD’deki Bitcoin ETF Yarışı

Valkyrie’nin Bitcoin Strategy ETF’si, “BTF” kodu altında Nasdaq’ta işlem görecek ve Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlemlerinin değerini takip edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Vadeli işlem sözleşmeleri, değeri dayanak referans varlığa bağlı olan veya ondan türetilen finansal sözleşmelerdir. Bitcoin vadeli işlemleri özelinde temel referans varlık Bitcoin’dir.

CME Hisse Senedi Endeksi ve Alternatif Yatırım Ürünleri Küresel Başkanı Tim McCourt konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “CME Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı ETF’lerin onaylanması, daha geniş Bitcoin ekosistemi için olumlu bir gelişme ve Bitcoin’e yatırım yapmaya yönelik güçlü müşteri talebinin bir yansımasıdır.” ifadelerini kullandı.

McCourt’a göre, Bitcoin vadeli işlemleri ETF’lerinin piyasaya sürülmesi “kripto türevleri için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor ve çeşitli kurumsal ve perakende yatırımcılar için yeni fırsatlar yaratacak bir yenilik” olarak dikkat çekiyor.

Sıradaki Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’leri Hangileri?

Nashville merkezli Valkyrie, ProShares ve VanEck’ten sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) ETF başlatmak için onay alan üçüncü yatırım firması oldu.

ProShares, bu haftanın başlarında New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini başlatarak bu anlamda tarihe geçti. ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si (BITO), sadece 20 dakika içinde 280 milyon Dolarlık işlem gördü.

İlgili Haber:  Bitcoin Son 1 Yılın En Kötü Haftasını Geçirdikten Sonra Piyasalar Sakin

19 Ekim’deki ilk işlem gününün sonunda ETF yaklaşık 1 milyar Dolarlık işlem görmüştü.

VanEck’in ETF ürünü de tıpkı ProShares gibi yatırımcılara, Bitcoin’in gelecekteki fiyatı üzerine yatırım yapmalarına olanak sağlayacak ve özellikle kurumsal müşterilerin daha alışık oldukları “geleneksel bir borsada” işlem yapmalarına imkan verecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend