2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

İlk 10 Kripto Para Arasına Dahil Olan Dogecoin %600 Daha Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bu hafta kripto dünyasında yaşanan gelişmelerin özeti

  • Dogecoin’in yükselişi cuma günü kripto temalı altreddit SatoshiStreetBets’in yeni bir ralliyi hızlandırması sayesinde uzadı.
  • Elon Musk, Twitter biyografisini #bitcoin ifadesini ekleyerek değiştirdikten sonra Bitcoin de Dogecoin’le aynı gün %15 yükseldi.
  • Robinhood, “olağanüstü piyasa koşulları” nedeniyle platformunda kripto ticaretini geçici olarak kısıtlama kararı alarak kitlelerin öfkelenmesine neden oldu.

Reddit’ten ilham alan piyasa çılgınlığı, cuma günü internet mizahı tabanlı bir dijital varlık olan Dogecoin’in fiyatını sarstı ve bu gelişme, tokeni piyasa değeri itibariyle ilk 10 kripto paranın arasına dahil etti.

Binance indirim kodu

Dogecoin, erken Avrupa ticaretinde son 24 saatte %600’ün üzerinde artışla 0.0779 dolarlık işlem noktasına ulaştı. Coin Gecko’nun verilerine göre bu, piyasa değerini yaklaşık 9 milyar dolara çıkardı ve kripto paralar arasında yedinci sıraya yükseltti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto rakibi Bitcoin, Elon Musk’ın Twitter biyografisini basitçe “#bitcoin” olarak değiştirmesinin ardından aynı gün %15 yükseldi. Bundan önce Musk, Vogue moda başlığında bir oyun olan Dogue için sahte bir dergi kapağı yayınlayarak Dogecoin’i lanse etmişti. Milyarder daha önce en sevdiği kripto para olarak da yine Dogecoin’den bahsetmişti.

Wall Street Bets forumunun kripto temalı bir versiyonu, para kazanmak için dijital tokeni daha yükseğe çıkarmaya çalışmaya başladı. Coinin etrafında bir heyecan yaratan SatoshiStreetBets subreddit’i, Dogecoin için 1 dolarlık bir fiyat hedefi amaçladığını ilan etti.

Reddit’in yarattığı ticaret çılgınlığıyla baş edemeyen Robinhood ticareti geçici olarak kısıtladı

Son zamanlarda yaşanan çılgınlık, çevrimiçi komisyonculuk firması olan Robinhood’un kripto ticaretini geçici olarak kısıtlamasına neden oldu.

Bir Robinhood sözcüsü, CNBC’ye konuşarak olağanüstü piyasa koşulları nedeniyle kripto için anında satın alma gücünü geçici olarak kapattıklarını açıkladı. Müşterilerin kripto satın almak için yerleşik fonları kullanmaya devam edebileceklerini belirten Robinhood sözcüsü, piyasa koşullarını izlemeye ve müşterilerle iletişim kurmaya devam edeceklerini söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar