10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

İlk 100 Bitcoin Adresi Son 30 Günde 11 Milyar Dolarlık Daha Fazla BTC Biriktirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

En zengin 100 Bitcoin adresi, son 30 günde %16 daha fazla Bitcoin biriktirerek yükseliş performansı sergiliyor.

Binance indirim kodu

Toplamda bu adresler, cüzdanlarına 334.000 daha fazla Bitcoin veya başka bir ifadeyle yaklaşık 11 milyar dolar değerinde ekleme yapmış bulunuyor.

Binance indirim kodu

Çoğunluk, Bitcoin’in 41.000 dolardan 33.000 doların altına düştüğü son fiyat düşüşüne zar zor tepki vermeye çalışırken 10 Ocak’ta görülen tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana sadece yedi adresin, cüzdandan bir transfer gerçekleştirdiği görülüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son 30 gün içinde işlem gören adreslerden sadece sekizinin 12 Aralık’tan bu yana kendi adına ondan fazla işlemi bulunuyor.

Belki de şaşırtıcı bir şekilde, en büyük adreslerin çoğu henüz bir boğa koşusu görmemiş bulunuyor ve ilk on kişiden sekizinin, ilk işlemlerini Eylül 2018’den sonra gerçekleştirdiği biliniyor. İlk 100’deki en yeni adreslerin ise yalnızca iki aylık olduğu görülüyor.

Bitcoin duyarlılığından etkilenmeyen hesaplar dikkat çekiyor

Ancak bunların hepsinin tek tek balinalar olmadığı düşünülüyor. Adresler arasında Huobi, Binance, Bittrex ve Kraken gibi borsalar tarafından kontrol edilen en az on tane hesap bulunuyor. Geri kalan adreslerin kurumsal yatırımcılara veya zengin sahiplere ait olduğuna inanılıyor; ikisi arasında ayrım yapmak ise neredeyse imkansız görünüyor. Açık olan şey, büyük isimlerin ve kurumların fiyattan veya duyarlılıktan kolayca etkilenmemeleri oluyor.

Bitcoin adreslerinin en üst kademesine girebilmek için BTC’de 336 milyon dolardan fazla tutulması gerekiyor. İlk ona girmek için ise yaklaşık 2.2 milyar dolar gerekiyor.

Bu prestijli listedeki adreslerin, Satoshi Nakamoto’nun kendisine ait olduğuna inanılanlar da dahil olmak üzere çeşitli senaryolarla bu konu sıklıkla dikkat çekiyor.

El değmemiş 94.506 BTC’ye sahip üçüncü en zengin adres, Glassnode’un cüzdandaki 73.000 BTC’nin Huobi’den transfer edildiğini bildirmesinin ardından Eylül 2019’da manşetlere çıkıyor. Bu adresin, takas edilmeyen en zengin adres olduğu varsayılıyor.

İlgili Haber:  Compound Nedir? DeFi Borçlanma Platformu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

BitInfoCharts’a göre, ilk 100’den 64’ü transfer edilen tek bir satoshi dahi görmemiş bulunuyor.

Şu anda dolaşımdaki arzın %13.5’ine eşit olan yaklaşık 85 milyar dolar değerinde 2.5 milyon BTC’yi kontrol eden bu adresler, 15 hareketsiz adres içeriyor. Bu adresler tarafından tutulan 300.000 BTC’nin kaybedildiğini kimse kanıtlayamasa da çoğu bunun gerçek olduğunu varsayıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar