İlk Bitcoin Ödüllü Satranç Kupasında Kazanana 2.18 BTC Verilecek

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Dokuz günlük bir satranç turnuvası olan FTX Crypto Cup’ın sonunda 2.18 Bitcoin ve 220.000 Dolarlık nakit ödülü verilecek.

blank

Haberin Özeti

  • Dünyanın en iyi satranç oyuncuları 2.18 Bitcoin ve 220.000 Dolarlık nakit ödülü için yarışacak.
  • Yarışma, önde gelen bir kripto para borsası olan FTX tarafından destekleniyor.

Dünyanın en iyi satranç oyuncuları, bu hafta, önde gelen kripto para borsası FTX’in sponsor olduğu bir turnuvada 2.18 Bitcoin (bugünün fiyatı ile 83.840 Dolar) kazanmak için yarışacak.

blank

“Satranç ve Kripto Demografisi Birbiriyle Örtüşüyor”

Dokuz gün sürecek FTX Crypto Cup’ın ilk maçında, yarın, dünya şampiyonu unvanını uzun süredir elinde tutan Magnus Carlsen, en önemli rakiplerinden Ian Nepomniachtchi’ye karşı mücadele edecek.

FTX Kupası, Kasım 2020’de başlayan ve 10 ay süren daha kapsamlı Meltwater Champions 2021 Satranç Turu’nun bir parçasıdır. Turnuvada toplam 1.5 milyon Dolarlık ödül havuzu bulunuyor.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried konu ile ilgili yaptığı açıklamada, hem kripto hem de satranç, genç, teknoloji dostu matematik severleri cezbettiği için “satranç demografisinin kripto para demografisi ile oldukça örtüştüğünü” söyledi.

Ancak FTX Kupası sırasında göz önünde bulundurulması gereken tek şey yoğun satranç oyunları olmayacak. Kripto borsası, bir satranç oyunundan çok daha hızlı hareket eden Bitcoin’e de odaklanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

FTX, Pazartesi günü 100.000 Dolar karşılığında 2.1825 Bitcoin satın aldı ve bu BTC’nin şu anki değeri 83.840 Dolar. Kupa bittiğinde muhtemelen bu değer yine değişmiş olacak.

FTX Crypto Cup, TV2 ve Eurosport TV kanallarının yanı sıra online olarak da yayınlanacak.

Chess.com ve Coinbase İşbirliği

Öte yandan 18 Mayıs tarihinde Chess.com, kripto para borsası Coinbase’in kendi satranç turnuvasına sponsor olduğunu duyurdu.

Ancak satranç uzmanlarının yer aldığı FTX Crypto Cup’tan farklı olarak Coinbase’in turnuvasında “kripto uzmanları” karşı karşıya gelecek. Onaylanan katılımcılar arasında Bitcoin ünlüsü Anthony Pompliano, Civic ve SiliconCape’in kurucusu Vinny Lingham ve eski rapçi ve kripto yatırımcısı Logic yer alıyor.

Chess.com turnuvası 12 Haziran – 13 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend