26 Mayıs 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Immutable X Oyun Tokeni Yatırımcılardan 60 Milyon Dolar Toplamayı Başardı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Immutable, ikinci finansman turunda, Alameda Research ve Bitkraft Ventures gibi şirketlerden 60 milyon dolarlık yatırım almayı başardı.

Binance indirim kodu

Immutable, ikinci finansman turunda da kendisinden bekleneni verdi. Bitkraft Ventures ve King River Capital tarafından öncülük edilen finansman turunda, Avustralyalı start-up şirketi 60 milyon dolar topladı. Bununla birlikte tokenin kuruluş amacı olan “Ethereum NFT’lerinin alım satımının geleneksel varlıklara göre daha basit hale getirilmesine” de bir adım daha yaklaşıldı.

Binance indirim kodu

Ethereum Ekosistemi

Immutable, Katman 2 Protokolü ile birlikte IMX’in, Ethereum ekosisteminde NFT varlıklarının dağıtımı ve alım satımı için gereken küresel altyapı alanında bir dönüm noktasını aştığını düşünüyor. Şimdiye kadar oluşturulan çözümlerden memnun kalmadığını belirten Immutable kurucularından Robbie Ferguson, şirketin hedeflerini şöyle açıklıyor: “Şimdiye kadarki ölçeklenebilirlik çözümleri pahalı ve ödemesi zorluklar ile doluydu. Az sayıda bulunan ölçeklenebilirlik çözümleri ise belki de en önemli konular olan güvenlik ve Ethereum’un kullanıcı tabanı alanlarında tavizler verdi. Biz şirket olarak, oyununuzu, alım satım platformunuzu ya da NFT sistemlerinizi saatler içerisinde API’larımız ile oluşturmak istiyoruz. Bunu da ana akım kullanıcı deneyimi ile birlikte sunuyoruz. Ayrıca bunun için Blockchain programlana deneyimine de ihtiyacınız olmuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Immutable X

Şirketin web sitesine göre, işlemleri daha ucuz, daha hızlı ve daha verimli kılabilmeleri için şirket, “Sıfır Bilgi Kanıtı (Zero Knowledge Proof)” uygulamasını kullanıyor. Bu, binlerce zincir dışı işlemin tek bir doğrulama üzerinden gerçekleştirilerek toplu bir şekilde doğruluğunun kontrol edilmesi mantığına dayanıyor. Sonrasında ise doğrulama kanıtı zincir üzerinde yayınlanıyor ve bir akıllı sözleşme tarafından kontrol ediliyor. Bu işlem sırasında zincir üstüne olan kullanıcının varlıkları, akıllı sözleşmeler üzerinde tutuluyor. Toplu bir şekilde gönderilen verilerin son onayını almasının ardından bu varlıklar serbest bırakılıyor. Bu sayede zincir üzerinde herhangi bir gaz ücreti maliyeti oluşmuyor ve ERC ve ERC-721 tokeni ile birlikte saniyede 9.000 adete kadar işlem yapılabiliyor.

İlgili Haber:  Analist: "Ekim Ayındaki Bitcoin Rallisinden Önce Bu 3 Küçük Altcoin Sıçrama Yapabilir!"

Karbon-Nötr Bir Kripto Para Kullanımı

Immutable, nötr bir karbon salınımı profiline sahip olabilmek için iki farklı çalışma yaptığını iddia ediyor. Şirket, platformundaki tüm NFT satışları, alım satım platformları ve oyunlar nedeniyle yaşanan karbondioksit salınımının karşılığında “karbondioksit sertifikaları” satın alıyor. Buna ek olarak, “sıfır bilgi kanıtı” mekanizması sayesinde alım satım ve NFT oluşturulması gibi alanlarda daha az gaz ücreti gerekiyor ve bununla birlikte enerji ihtiyacı da azalıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar