İngiliz Bankacılık Devi Standard Chartered Çatısı Altındaki SC Ventures, Kripto Ticaret Platformu İnşa Edecek

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

SC Ventures, kurumsal müşterilere kripto ticaret hizmeti sunmak için BC Technology Group ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

blank

Haberin Özeti

  • İngiliz bankacılık devi Standard Chartered’ın risk sermayesi kolu olarak bilinen SC Ventures, bir kripto ticaret platformu inşa edeceğini açıkladı.
  • SC Ventures, söz konusu platformu inşa etmek için Çin merkezli BC Technology Group şirketi ile ortaklık kurdu.

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered’ın risk sermayesi kolu olan SC Ventures, yeni bir kripto para aracılık ve ticaret platformu başlatmak için Çinli varlık yönetimi şirketi BC Technology Group ile birlikte çalışacak.

blank

“Kripto Varlıklar, Kurumsal Olarak Kalıcı Olacak”

SC Ventures’ın başkanı Alex Manson bugün Reuters’e verdiği demeçte, “Kripto varlıkların bu noktada kalıcı olacağına ve kurumsal piyasa tarafından bir varlık sınıfı olarak benimseneceğine dair güçlü bir inancımız var.” ifadelerini kullandı.

Rapora göre, yeni platform İngiltere ve Avrupa’daki kurumsal yatırımcıları hedefleyecek; ve kullanıcıların, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar ile ticaret yapmalarına olanak sağlayacak.

Manson konu ile ilgili, “Yeni ortaklık, dünyanın en büyük ve en talepkar yatırımcıları tarafından güvenli bir şekilde benimsenmesini ve ticaretini sağlamak için bir kripto aracılık ve ticaret platformu sunacak.” dedi.

SC Ventures, ayrıca, Zodia adında kurumsal düzeyde bir kripto para saklama platformu üzerinde de çalışıyor. Firma, bu amaçla, geçen Aralık ayında finansal hizmet şirketi Northern Trust ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Standard Chartered ve Kripto Para Piyasası

Standart Chartered’ın cesur hamlesine rağmen pek çok diğer banka, kripto para konusunda daha temkinli bir duruş sergiliyor.

Daha geçen hafta, İngiliz yatırım bankası HSBC’nin CEO’su Noel Quinn, şirketinin Bitcoin ile ilgilenmediğini açıkladı. Quinn, “Müşterilerimiz kripto para ile ilgilenmek istiyorlarsa tabi ki bunu yapabilirler; ancak biz bunu varlık yönetimi işimizde bir “varlık sınıfı” olarak sunmayacağız.” dedi.

Bir diğer İngiltere bankası Natwest ise, bu yılın başlarında, Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yapılan uyarılara işaret ederek kurumsal müşterilerinin kripto para ile ilgili faaliyet göstermesini yasakladı.

Yine de tüm bankalar kripto para konusunda olumsuz bir duruş sergilemiyor. ABD merkezli en eski bankalardan biri olan BNY Mellon, kısa süre önce İrlanda’daki müşterilerinin kripto para tutmasına, transfer etmesine ve ticaret yapmasına izin veren yeni bir uygulama başlattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend