26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

İngiliz Bankacılık Devi Standard Chartered Çatısı Altındaki SC Ventures, Kripto Ticaret Platformu İnşa Edecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SC Ventures, kurumsal müşterilere kripto ticaret hizmeti sunmak için BC Technology Group ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiliz bankacılık devi Standard Chartered’ın risk sermayesi kolu olarak bilinen SC Ventures, bir kripto ticaret platformu inşa edeceğini açıkladı.
  • SC Ventures, söz konusu platformu inşa etmek için Çin merkezli BC Technology Group şirketi ile ortaklık kurdu.

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered’ın risk sermayesi kolu olan SC Ventures, yeni bir kripto para aracılık ve ticaret platformu başlatmak için Çinli varlık yönetimi şirketi BC Technology Group ile birlikte çalışacak.

Binance indirim kodu

“Kripto Varlıklar, Kurumsal Olarak Kalıcı Olacak”

SC Ventures’ın başkanı Alex Manson bugün Reuters’e verdiği demeçte, “Kripto varlıkların bu noktada kalıcı olacağına ve kurumsal piyasa tarafından bir varlık sınıfı olarak benimseneceğine dair güçlü bir inancımız var.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rapora göre, yeni platform İngiltere ve Avrupa’daki kurumsal yatırımcıları hedefleyecek; ve kullanıcıların, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar ile ticaret yapmalarına olanak sağlayacak.

Manson konu ile ilgili, “Yeni ortaklık, dünyanın en büyük ve en talepkar yatırımcıları tarafından güvenli bir şekilde benimsenmesini ve ticaretini sağlamak için bir kripto aracılık ve ticaret platformu sunacak.” dedi.

SC Ventures, ayrıca, Zodia adında kurumsal düzeyde bir kripto para saklama platformu üzerinde de çalışıyor. Firma, bu amaçla, geçen Aralık ayında finansal hizmet şirketi Northern Trust ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Standard Chartered ve Kripto Para Piyasası

Standart Chartered’ın cesur hamlesine rağmen pek çok diğer banka, kripto para konusunda daha temkinli bir duruş sergiliyor.

Daha geçen hafta, İngiliz yatırım bankası HSBC’nin CEO’su Noel Quinn, şirketinin Bitcoin ile ilgilenmediğini açıkladı. Quinn, “Müşterilerimiz kripto para ile ilgilenmek istiyorlarsa tabi ki bunu yapabilirler; ancak biz bunu varlık yönetimi işimizde bir “varlık sınıfı” olarak sunmayacağız.” dedi.

İlgili Haber:  Paxful, Kendi Fiat-Kripto Kanalını Bithumb'a Taşıyor

Bir diğer İngiltere bankası Natwest ise, bu yılın başlarında, Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yapılan uyarılara işaret ederek kurumsal müşterilerinin kripto para ile ilgili faaliyet göstermesini yasakladı.

Yine de tüm bankalar kripto para konusunda olumsuz bir duruş sergilemiyor. ABD merkezli en eski bankalardan biri olan BNY Mellon, kısa süre önce İrlanda’daki müşterilerinin kripto para tutmasına, transfer etmesine ve ticaret yapmasına izin veren yeni bir uygulama başlattı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar