İngiliz Starling Bankası, Kripto Borsalarına Para Transferini Yasakladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

İngiltere merkezli dijital banka Starling, “yüksek düzeyde şüpheli mali suç” kapsamında kripto para borsalarına para yatırmayı yasakladığını açıkladı.

blank

Haberin Özeti

  • İngiltere merkezli dijital banka Starling, müşterilerinin kripto para borsalarına para göndermesini yasakladı.
  • Kripto borsalarından para çekme ile ilgili herhangi bir yasak bulunmuyor.
  • Diğer İngiliz bankaları ise para yatırma işlemlerini desteklemeye devam ediyor.

İngiltere merkezli dijital banka Starling, suç faaliyetleri ile ilgili endişeleri nedeniyle müşterilerinin kripto borsalarına para yatırmasını geçici olarak yasakladı.

blank

Bankadan Kripto Borsasına Para Yatırmak Yasaklandı

Starling, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu, bazı kripto para borsalarına yapılan ödemelerde yüksek düzeyde şüpheli mali suç gözlemlediğimiz için müşterilerimizi korumak adına aldığımız geçici bir önlem. Bu, sadece Starling için değil, tüm bankalar için bir sorun.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Starling yetkilileri, yalnızca bankadan kripto borsalarına yapılan para yatırma işlemlerinin yasaklandığını vurguladı. Müşteriler, herhangi bir kısıtlama olmaksızın kripto borsalarından Starling hesaplarına para çekmeye devam edebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

İngiltere’deki Diğer Bankalar Herhangi Bir Yasak Uygulamıyor

Starling, 2014 yılında Birleşik Krallık’ta yalnızca mobil alanda hizmet vermeye başlayan bir bankadır ve hizmetleri halen de yalnızca mobil alanda devam etmektedir. Starling’in kripto para ile ilgili yasak kararına karşı diğer İngiltere bankaları böyle bir tutum sergilemedi. Barclays, kripto borsalarına yapılan işlemlere dair herhangi bir yasaklama kararının söz konusu olmadığını duyurdu.

Öte yandan bir başka büyük İngiliz bankası olan NatWest, Perşembe gününden bu yana müşterilerini “büyük kârlar vaat eden” kripto tüccarlarına karşı uyarıyor. Bunun yanında banka, müşterilerinin kripto para işlemlerine dair herhangi bir kısıtlama uygulamıyor. NatWest, müşterilerine yalnızca Finansal Hizmet Otoritesine (FCA) kayıtlı olan kripto para şirketleriyle işlem yapmalarını tavsiye ediyor.

İngiltere’de Finansal Hizmet Otoritesine tam olarak kayıtlı olan sadece beş şirket bulunuyor: Ziglu (geçen yıl Starling kurucu ortağı Mark Hipperson tarafından kurulan kripto dostu bir banka), Gemini Europe Services Ltd, Gemini Europe Ltd, Digivault ve Archax.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend