30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

İngiltere, Arsenal’in Kripto Para Reklamlarını Yasakladı: $AFC Nedir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA), önde gelen futbol kulübü Arsenal’in kripto para reklamlarını yasakladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere Premier Lig kulübü Arsenal’in taraftar tokeni ile ilgili iki reklam yasaklandı.
  • İngiltere Reklam Standartları Kurumu, söz konusu reklamların kripto para yatırımı ile ilgili taraftarları “yeterince aydınlatmadığını ve riskleri açıkça belirtmediğini” öne sürdü.

İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA), önde gelen futbol kulübü Arsenal’in kripto para reklamlarını yasakladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Arsenal’in Kripto Para Reklamları Yasaklandı

İngiltere ASA, Premier Lig kulübü Arsenal’in taraftar tokeni “$AFC” ile ilgili iki reklamı yasakladı. ASA, söz konusu reklamların kripto paralar ile ilgili riskler konusunda “taraftarları yanılttığını” iddia etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ASA konu ile ilgili yaptığı açıklamada, reklamların kripto paraya yapılan yatırımı önemsizleştirdiğini ve tüketicilerin deneyimsizliğinden yararlandığını belirtti. Reklam Standartları Kurumuna göre söz konusu reklamlar, yatırımların riskini açıkça taraftarlara göstermiyor.

Arsenal kulübünün yöneticileri ise ASA’nın kararı ile ilgili bağımsız bir inceleme talep edeceklerini belirtti. Kulüp sözcüsü konu ile ilgili The Guardian’a verdiği demeçte, “Taraftarlarımıza karşı pazarlama konusundaki sorumluluklarımızı çok ciddiye alıyoruz. Reklamlarımızı dikkatlice inceledik ve finansal riskler hakkında taraftarlarımıza bilgi verdik.” ifadelerini kullandı.

Taraftar Tokenlerinin Başarısı

Tüm bu tartışmaların ortasında özellikle futbol alanındaki taraftar tokenleri geride bıraktığımız yılda popülaritesini önemli ölçüde artırdı.

Dünyanın en büyük futbol kulüplerinin taraftarları, kripto piyasasının yeni bir alanı olan “taraftar tokenlerine” 2021 yılı genelinde yaklaşık 350 milyon Dolar değerinde yatırım yaptı.

BBC’nin verilerine göre, İngiltere Premier Lig ve İspanya La Liga kulüpleri başta olmak üzere Avrupa’nın en büyük liglerinden 24 farklı kulüp bu sene taraftar tokenlerini piyasaya sürdü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar