1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

İngiltere Bankası Barclays, Kripto Borsası Binance’a Para Gönderme İşlemlerini Durdurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Barclays, FCA’nın Binance ile ilgili açıklamalarından birkaç gün sonra müşterilerin Binance’e para gönderme işlemlerini durdurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere bankası Barclays, müşterilerinin Binance’e para göndermesini durdurdu.
  • Karar, FCA’nın Binance ile ilgili bir tüketici uyarısı yayınlamasının ardından geldi.

Financial Times’ın haberine göre İngiltere bankası Barclays, müşterilerinin “parasını güvende tutmak” için kripto borsası Binance’e para gönderme işlemlerini durdurdu.

Binance indirim kodu

Amaç “Müşterilerin Parasını Güvende Tutmak”

Barclays yetkilileri konu ile ilgili yaptıkları açıklamada, “Bu yıl Binance’ye kredi / banka kartı ile yapılan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurduğumuzu bildirmek istedik. Bu, paranızı güvende tutmanıza yardımcı olmak için alınmış bir karardır.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Barclays’ın kararı, İngiltere Mali Davranış Otoritesinin (FCA) Binance ile ilgili bir açıklama yayınlamasının ardından geldi. FCA, geçen ay Binance tarafından satın alınan bir şirket olan Binance Markets Limited’e karşı bir tüketici uyarısı yayınladı.

FCA, Binance’in uluslararası faaliyetlerini yasaklayamasa da Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta “düzenlenmiş faaliyetler” sunmasını yasaklayarak tüketicileri korumak için elinden geleni yaptığını açıkladı.

Binance’in Uyumluluk Sorunları

Kripto borsası Binance, son aylarda birtakım düzenleyici engellerle karşılaştı.

FCA, şirketin kara para aklama kurallarına yaklaşımı konusunda endişeli olduğunu bir süredir dile getiriyor. Öte yandan İngiltere’nin finansal düzenleyicisi bu alanda Binance ile sorunları olan tek kurum değil. Malezya, Tayland ve Japonya’daki düzenleyici kurumlar da Binance ile benzer sorunları yaşıyor.

Geçen hafta, Cayman Adaları Para Otoritesi, Binance’in Cayman Adaları’nda bir kripto borsası olarak faaliyet göstermek için “kayıtlı, lisanslı, düzenlemeye tabi veya başka şekilde yetkili” olmadığını açıkladı.

Buna ek olarak Binance ise uzun süredir bir genel merkezi olmadığını söylemeye devam ediyor. Borsa yetkilileri, geçmişte yaptıkları açıklamalarda da uyumluluk ile ilgili yükümlülüklerini “çok ciddiye aldıklarını” belirttiler.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar