İngiltere Bankası Barclays, Kripto Borsası Binance’a Para Gönderme İşlemlerini Durdurdu

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Barclays, FCA’nın Binance ile ilgili açıklamalarından birkaç gün sonra müşterilerin Binance’e para gönderme işlemlerini durdurdu.

blank

Haberin Özeti

  • İngiltere bankası Barclays, müşterilerinin Binance’e para göndermesini durdurdu.
  • Karar, FCA’nın Binance ile ilgili bir tüketici uyarısı yayınlamasının ardından geldi.

Financial Times’ın haberine göre İngiltere bankası Barclays, müşterilerinin “parasını güvende tutmak” için kripto borsası Binance’e para gönderme işlemlerini durdurdu.

blank

Amaç “Müşterilerin Parasını Güvende Tutmak”

Barclays yetkilileri konu ile ilgili yaptıkları açıklamada, “Bu yıl Binance’ye kredi / banka kartı ile yapılan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurduğumuzu bildirmek istedik. Bu, paranızı güvende tutmanıza yardımcı olmak için alınmış bir karardır.” ifadelerini kullandı.

Barclays’ın kararı, İngiltere Mali Davranış Otoritesinin (FCA) Binance ile ilgili bir açıklama yayınlamasının ardından geldi. FCA, geçen ay Binance tarafından satın alınan bir şirket olan Binance Markets Limited’e karşı bir tüketici uyarısı yayınladı.

FCA, Binance’in uluslararası faaliyetlerini yasaklayamasa da Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta “düzenlenmiş faaliyetler” sunmasını yasaklayarak tüketicileri korumak için elinden geleni yaptığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Binance’in Uyumluluk Sorunları

Kripto borsası Binance, son aylarda birtakım düzenleyici engellerle karşılaştı.

FCA, şirketin kara para aklama kurallarına yaklaşımı konusunda endişeli olduğunu bir süredir dile getiriyor. Öte yandan İngiltere’nin finansal düzenleyicisi bu alanda Binance ile sorunları olan tek kurum değil. Malezya, Tayland ve Japonya’daki düzenleyici kurumlar da Binance ile benzer sorunları yaşıyor.

Geçen hafta, Cayman Adaları Para Otoritesi, Binance’in Cayman Adaları’nda bir kripto borsası olarak faaliyet göstermek için “kayıtlı, lisanslı, düzenlemeye tabi veya başka şekilde yetkili” olmadığını açıkladı.

Buna ek olarak Binance ise uzun süredir bir genel merkezi olmadığını söylemeye devam ediyor. Borsa yetkilileri, geçmişte yaptıkları açıklamalarda da uyumluluk ile ilgili yükümlülüklerini “çok ciddiye aldıklarını” belirttiler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend